HomePrzegląd sukcesami usłany

Przegląd sukcesami usłany

W sobotę  6 kwietnia uczestniczyliśmy w VI Polsko- Niemieckim Festiwalu Artystycznym organizowanym przez Zespół Szkół w Postominie. Niezwykle cieszy nas to, że uczniowie reprezentujący naszą szkołę swoimi występami dostarczyli odbiorcom wiele wspaniałych wrażeń.

Prezentacje Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie cieszyły się uznaniem publiczności, a szkole przyniosły wiele satysfakcji i dumy.

Dla opiekunów naszych reprezentantów- Pań Barbary Ansel, Edyty Stachowskiej i Marty Maksymiuk występy i sukcesy uczniów są wspaniałym podziękowaniem za ciężką pracę i trudy ostatnich miesięcy, pełnych przygotowań, prób i wielu, wielu godzin nieustających ćwiczeń.  Sukcesy wynagrodziły również uczniom setki godzin prób i przełamywania własnych słabości. Ciężka praca została doceniona!

Naszą szkołę reprezentowali:

- Partyk Pawlak- uczeń klasy III szkoły podstawowej w Konkursie Piosenki Dziecięcej- kat. I, który wyśpiewał I miejsce.

- Małgorzata Kołodziejczyk- uczennica klasy VI szkoły podstawowej w Konkursie Piosenki Dziecięcej- kat. II, Gosia zajęła II miejsce

- zespół Wokalny „Wiolinki"- uczennice szkoły podstawowej: Natalia Szymańska, Dominika Wyciszkiewicz, Paulina Bryl, Julita Zdrzeniecka, Ewelina Piaseczna, Partycja Kamińska, Małgorzata Kołodziejczyk. Zespół zajął II miejsce, co jest tym większym sukcesem, ze dotychczas zespól plasował się na trzecim miejscu w gminie.

- grupa teatralna „Od- Nova"- uczniowie i uczennice szkoły podstawowej- Natalia Szymańska, Wiktoria czernikowska, Paulina Bryl, Julia Walentynowicz, Tymoteusz Sadowski, Patryk Kośka, Dominika Wyciszkiewicz,  Małgorzata Kołodziejczyk, Patrycja Kamińska. Grupa debiutowała na Przeglądzie. Pierwszy występ zaowocował zajęciem III miejsca.

- grupa teatralna „Arlekin"- uczennice i uczniowie gimnazjum- Zuzanna Kasińska, Justyna Garlacz, Daniel Wrzesień, Sandra Wilgos, Szymon Kołodziejczyk. „Arlekin" co roku odnosi sukces na przeglądzie teatralnym, również w tym roku nie zawiódł publiczności. Występ „Miłość i inne przekleństwa" był najlepszą prezentacją wśród gimnazjalistów, dzięki czemu już 27 kwietnia Teatr „Arlekin" będzie reprezentował naszą szkołę w Sławnie na etapie powiatowym Przeglądu ARA.

Szymon Kołodziejczyk, uczeń klasy I gimnazjum został zgłoszony przez Prywatne Ognisko Muzyczne w Postominie pana Mariana Lupy do konkursu indywidualnego instrumentalistów i do konkursu zespołów instrumentalnych. W obu kategoriach Szymon cieszył się z zajęcia pierwszego miejsca.