HomePrzedszkolaki zakładają ogródek

Przedszkolaki zakładają ogródek

- Miłoszku dzisiaj nie idziesz do przedszkola, bo nie czułeś się wczoraj najlepiej.

- Mamo ja się czuję znakomicie! Dzisiaj będziemy siali nasionka w naszym ogródku.

Te słowa usłyszała jedna z mam  od swojego 4- letniego synka. Wszystkie dzieci ze Społecznego Przedszkola w Korlinie były bardzo podekscytowane, że założą wraz ze swoją wychowawczynią ogródek. Każde z nich przyniosło nasionka i wspólnie  uzgodniono co będzie uprawiane.

Dzięki uprzejmości chłopców z III gimnazjum, którzy przygotowali odpowiednio ziemię pod uprawę, przedszkolaki mogły  posiać nasionka. Ile radości było w sypaniu nasionek kwiatów, grochu i sałaty! Podczas siewu najczęstszym pytaniem przedszkolaków zadawanym swojej pani było: Kiedy będą mogli podlewać wzrastające roślinki ?

Na drugi dzień dzieci przyniosły swoje konewki i wraz z paniami wybrały się, aby podlać ogródek. Zabawy i radości było co nie miara, zwłaszcza że przedszkolaki z zaciekawieniem codziennie obserwują czy pojawiają się pierwsze roślinki. Dzięki ich zaangażowaniu mogą w praktyce poznać czynności związane z uprawą ogródka i hodowlą roślin. Z niecierpliwością czekają na pierwszy wzrost ich upraw