HomeZakopane i jego okolice

Zakopane i jego okolice

W dniach 02.-08.06.2013r. odbyła się wycieczka krajoznawczo- turystyczna  do Zakopanego i jego okolic. Uczestnikami byli w  większości uczniowie klasy III, którzy poprzez  wyjazd mogli poznać uroki naszej ojczyzny, a także sprawdzić się jako zgrany zespół  klasowy.

Mimo, ze Zakopane powitało nas mżawką i mgłą, to humory wszystkim dopisywały. Mogliśmy podziwiać krajobraz górski jadąc kolejką szynową na Gubałówkę, spacerować Krupówkami oraz słuchać „ na żywo" muzyki góralskiej. Spotkanie z gazdą zrobiło na nas wielkie wrażenie. Tak zasłuchaliśmy się w opowieści podane gwarą góralską, że nie spostrzegliśmy jak upłynęło 1,5 godziny i nadszedł czas powrotu do pensjonatu. Natomiast wizyta w bacówce zapoznała nas z wyrobem oscypków.

Równie piękne są okolice Zakopanego: Krzeptówki, Chochołów z oryginalnymi chałupami góralskimi, Ludźmierz ze wspaniałymi ogrodami maryjnymi.

Podczas pobytu na południu Polski nie mogło zabraknąć wycieczki do Wadowic – miejsca rodzinnego papieża Jana Pawła II, Inwałdu – Parku Średniowiecznego i Wartowni,  Częstochowy – klasztoru na Jasnej Górze, Łagiewnik -   Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz Krakowa ze słynnym Wawelem.

Wycieczka dostarczyła wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń, utrwaliła i poszerzyła wiedzę na temat krajobrazu górskiego, zwyczajów górali, zabytków naszej ojczyzny.

Opiekunki grupy: Bożena Sowińska oraz Barbara Ansel dziękują dzieciom za  kulturalne zachowanie się w miejscach użyteczności publicznej.

Specjalne podziękowania kierują do Pani Jolanty Juszczak za udzielone wsparcie przy sprawowaniu opieki nad dziećmi.

Free business joomla templates