HomeWitaminki dla chłopca i dziewczynki

Witaminki dla chłopca i dziewczynki

Owoce są doskonałym źródłem niezbędnych dla zdrowia witamin. Co ważne, witaminy dostarczane w takiej postaci do organizmu są łatwo przyswajalne. Oprócz wartości odżywczych owoce są słodką rozkoszą dla podniebienia i tą prawdę znają dorośli i dzieci. Tygodniowym tematem zajęć przedszkolnych były właśnie te dary ziemi.

Dzieci oprócz nauki rozpoznawania podstawowych owoców uczyły się także ich wartości odżywczych. Ważną przesłanką tego kompleksowego tematu było także wyrabianie i utrwalanie zdrowych nawyków żywieniowych. W ostatnim dniu zajęć przyniosły swój ulubiony owoc i wspólnie z wychowawczynią przygotowały z nich sałatkę. Radości było co nie miara.

Najlepszym momentem było oczywiście spożycie przygotowanej potrawy. Oczywiście wszystko smakuje lepiej, kiedy dzielimy się swoją potrawą. Przedszkolaki poczęstowały zerówkowiczów. Sałatka była pyszna!!!