HomeRajd rowerowy „Moja Mała Ojczyzna”

Rajd rowerowy „Moja Mała Ojczyzna”

Poznawanie uroków naszej Małej Ojczyzny to motyw przewodni rajdu rowerowego, który zorganizowały nauczycielki z Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie. Wycieczka odbyła się w sobotę 05.października. Uczniowie klasy V zebrali się koło szkoły, skąd wraz z paniami wyruszyli. Trasa wiodła przez Łącko, Jezierzany i Jarosławiec.

Celem miało być Wicie, jednak ze względu na awarie sprzętu udało się dotrzeć jedynie do końca pasa startowego. Mimo to zarówno uczniowie, jak i nauczyciele bawili się znakomicie. Przepiękna złota polska jesień jest zjawiskiem, dla którego warto poświęcić wolną sobotę. Cudowny Bałtyk zaskakuje o każdej porze roku, a jesienią jest nader ciekawy. Las, którego na co dzień nikt nie docenia, tego dnia wydał się piękniejszy, niż zwykle. O dziwo nikt nie narzekał, nie marudził. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że miejsce, w którym mieszkamy, nasza Mała Ojczyzna, jest szczególne piękne i warto je poznawać.

E. Stachowska