HomeW Korlinie jest już ciepło

W Korlinie jest już ciepło

SL744858 - Kopia Custom CustomSzanowni Państwo,
Darczyńcy, Sympatycy Szkoły, Mieszkańcy Gminy Postomino

W połowie listopada zakończona została zbiórka publiczna środków finansowych na zakup pieca centralnego ogrzewania do Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie.
Równolegle do prowadzonej zbiórki wiele osób, którym los szkoły nie jest obojętny udzieliło szkole różnorodnego wsparcia: w formie darowizn, pomocy organizacyjnej przy tworzeniu stoiska na dożynkach, organizowaniu skupu owoców sezonowych, sprzedaży zepsutego pieca, organizacji balu jesiennego w Jarosławcu.
Udzielona przez Państwa pomoc przerosła najśmielsze oczekiwania nas wszystkich- nauczycieli, uczniów, pracowników szkoły, dyrekcji, zarządu stowarzyszenia, organizatorów różnych działań.

Na początku zbiórki nie śmieliśmy marzyć nawet o zgromadzeniu połowy potrzebnych środków finansowych. Pierwsze dni, kiedy okazało się że musimy kupić nowy piec centralnego ogrzewania były bardzo trudne- napięty budżet szkoły nie utrzymałby wydatku sięgającego kilkunastu tysięcy złoty.

Kolejne gesty ze strony przede wszystkim rodziców naszych uczniów, pobudzały do działania. Zaproponowano organizację zbiórki publicznej, zbiórkę owoców sezonowych, sprzedaż ciasta i sałatek na dożynkach, organizację balu.

Uczniowie z nauczycielką języka polskiego napisali list do regionalnych firm, z prośbą o pomoc.
Mnogość działań przyniosła efekty. Każdy tydzień przynosił dodatkowe środki i niespodziewane gesty. Wiele osób prywatnych wpłacało do szkoły pieniądze, lokalne firmy również nie pozostały obojętne na nasze prośby, a zepsuty piec udało się sprzedać na bardzo dobrych warunkach. Niespodziewanie w ostatnich dniach zbiórki na list dzieci odpowiedziała Biedronka(Jeronimo Martins Polska, z siedzibą w Krotoszynie), która zaoferowała szkole ogromną pomoc rzeczową.

SL744205 Custom

Akcją kończącą gromadzenie środków finansowych był bal organizowany u Państwa Żuchowskich w Str@żnicy w Jarosławcu, w którym uczestniczyło blisko 80 osób.
W wyniku przeprowadzenia zbiórki publicznej oraz w odpowiedzi na apel szkoły zebrano:

• - w ramach zbiórki publicznej - 11 031,02 zł:
  • - w ramach darowizn i wpłat indywidualnych - 12 863,60 zł

Łącznie uzyskano środki w wysokości 23 894,62 zł, z których zakupiono i zamontowano piec centralnego ogrzewania za kwotę 13 800 zł. Pozostałe środki w wysokości 10 094,62 zł decyzją uczestników zebrania podsumowującego zbiórkę publiczną i akcję pozyskania środków na zakup pieca, przekazano na zakup węgla do szkoły.
Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Korlino, Łącko, Łężek, Królewo „RAZEM" w Korlinie wraz z Dyrekcją, Gronem Pedagogicznym, Pracownikami Szkoły oraz Uczniami składają serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, który ofiarowali środki finansowe i zaangażowali własne siły do wsparcia Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie w zakupie pieca centralnego ogrzewania.

SL744858 - Kopia Custom

Serdeczne podziękowania składamy wolontariuszom, którzy kwestowali podczas gminnych dożynek oraz na terenie wiosek: Korlino, Łącko, Łężek i Królewo. Dziękujemy wszystkim prywatnym darczyńcom, lokalnym instytucjom i firmom, których wsparcie pozwoliło nam na zgromadzenie środków finansowym pozwalających na pokrycie wszystkich kosztów związanych z zakupem pieca centralnego ogrzewania.

Serdecznie dziękujemy Państwu:

• - Annie i Wojciechowi Gajewskim,
  • - Stefanowi Kwiatkowskiemu
  • - Ewelinie Ziębie
  • - Piotrowi Żuchowskiemu
  • - Izabeli Radziusz
  • - Jerzemu Beltowi
  • - Piotrowi Szymańskiemu
  • - Agacie i Emilowi Gawlikowskim
  • - Zarządowi Jeronimo Martins Polska S.A- Biedronka
  • - Właścicielom Health Resort & Medical SPA Panorama Morska w Jarosławcu, Leszkowi i Danucie Haratyk
  • - Zarządowi Wojskowego Koła Łowieckiego Nr 241 „Bałtyk"
  • - Zarządowi Przedsiębiorstwa Laminopol Sp. zoo w Słupsku
  • - Prezesowi Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Postominie
  • - Komendantowi Hufca im. Wojsk Ochrony Pogranicza w Sławnie
  • - Dariuszowi Jurewicz
  • - Agnieszce Belziuk- Znojek
  • - Agnieszce Postraszyńskiej
  • - Jolancie Juszczak
  • - Agnieszce Walentynowicz
  • - Małgorzacie Cyranowskiej
  • - Annie Czernikowskiej
  • - Jolancie Kitaszewskiej
  • - Katarzynie Stachurskiej
  • -Monice Sówka

i wszystkim, którzy przygotowali pyszne ciasta na dożynki, sprzedawali je, sprzedawali cegiełki, kwestowali i domokrążyli, za okazaną przychylność i udzielone wsparcie.
Dziękujemy !

W imieniu społeczności szkolnej