HomeWyjazd do teatru ,,Tęcza” w Słupsku

Wyjazd do teatru ,,Tęcza” w Słupsku

W dniu 3 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III wybrały się do słupskiego teatru "Tęcza” na spektakl pt. "Pan Kotowski”. Przedstawienie opowiada o przygodzie pana Kotowskiego, jego sąsiada psa Haukowskiego i lisicy Emilii. Wszystko zaczyna się, gdy przyszła zima i spadł śnieg, wtedy Haukowski ulepił ze śniegu bałwana, któremu założył czapkę i buty należące do pana Kotowskiego. No i buty porwały się! Pan Kotowski zbiera wszystkie swoje oszczędności i wyrusza do sklepu… Co z tego wynikło? Oczywiście kłopoty.

Przedstawienie wywarło bardzo pozytywne wrażenie na wszystkich dzieciach. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a po spektaklu odbyła się lekcja teatralna. Dzieci zostały zapoznane z wszystkimi lalkami, jakie są wykorzystywane w słupskim teatrze lalek, mogły również animować poszczególnymi kukłami. Wyjazd do teatru był bardzo uczący i udany zarazem.

Organizacja wyjazdu była możliwa dzięki realizacji projektu „Szkolne spotkania z kulturą”, który jest współfinansowany ze środków "Programu współpracy Gminy Postomino na rok 2013 z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rzecz mieszkańców Gminy Postomino".