HomeStop nałogom

Stop nałogom

Podczas bieżącego roku kalendarzowego w Zespole Szkól Społecznych w Korlinie prowadziliśmy działania wspierające realizację szkolnego programu profilaktycznego. Dzięki dofinansowaniu realizacji zadań z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych uczniowie naszej szkoły brali udział w cyklu wyjazdów propagujących aktywny wypoczynek, tematykę prozdrowotną i proekologiczną. Uczniowie byli z wizytą w oczyszczalni ścieków w Jarosławcu oraz na Regionalnym Wysypisku Odpadów w Bierkowie, w Parku Krajobrazowym „Dolina Słupi"- na zajęciach na ścieżce dydaktycznej i zwiedzali elektrownie wodne, a także odwiedzili skansen w Swołowie.

W szkole przeprowadzono również konkursy dot. zdrowego stylu życia pt. „Mówimy narkotykom nie". Uczniowie klas młodszych (I-III) wykonywali prace plastyczne, natomiast uczniowie klas starszych (IV-VI i gimnazjum) brali udział w konkursie literackim.

Podsumowanie konkursów odbyło się na apelu, podczas którego uczniowie klas IV, V i I gimnazjum zaprezentowali przedstawienie „Mówimy narkotykom nie" mówiące o rodzajach uzależnień, ich przyczynach i skutkach.

Na szkolnym korytarzy pojawiły się wykonane przez gimnazjalistów plakaty o zapobieganiu nałogom.