HomeSpotkanie z myśliwym

Spotkanie z myśliwym

Dnia 27 marca uczniowie klas I-III w ramach projektu ,,Z przyrodą za pan brat" realizowanego w programie grantowym Banku Dziecięcych Uśmiechów wzięli udział w spotkaniu z myśliwym, panem Mieczysławem Kułakowskim. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję obejrzeć wszelkie atrybuty myśliwego, z czego największym zainteresowaniem cieszył się sztucer. Dzieci zadawały bardzo trafne pytania odnośnie pracy myśliwego.

W czasie zajęć uczniowie zapoznali się z sylwetkami zwierząt leśnych, rozpoznawali różnorodne odgłosy lasu, w szczególności śpiewy poszczególnych ptaków. Pan myśliwy barwnie opowiadał o swojej pasji jaką jest łowiectwo, w swojej pogadance przywołał zabawne perypetie z udanego polowania na dzika, którego skórę mogliśmy sami podziwiać. Uczniowie, którzy wyróżnili się aktywnością podczas spotkania zostali nagrodzeni, otrzymali piękne pamiątkowe medale. Pan myśliwy przekazał nam ciekawe materiały oraz piękne zdjęcia zwierząt leśnych. Za spotkanie serdecznie dziękujemy.

Wych. kl. A. Dąbrowska, B. Ansel, M. Korowajczyk.