HomeZakończenie roku szkolnego 2013/2014

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

Uroczystość zakończenia roku szkolnego to czas podsumowań. To czas kiedy wszyscy uczniowie oczekują na świadectwa i nagrody, będące finałem całorocznej, ciężkiej pracy.

Uczniowie wyróżnienie i nagrodzeni w roku szkolnym 2013/2014:

• w klasie I- Anastazja Czernikowska, Nel Sadowska, Magdalena Jurewicz, Faustyna Szymańska, Igor Staszczak, Konrad Pawlak, Igor Bonowicz, Hubert Salabura, Maja Rojek, Weronika Postarszyńska oraz przyznano tytuły: Najlepszy Matematyk dla Igora Staszczaka, Najlepszy Humanista dla Nel Sadowskiej
  • w klasie II- Zuzanna Żukowska i Amelia Szymańska oraz przyznano tytuły: Najlepszy Matematyk dla Grzegorza Lasek, Najlepszy Humanista dla Amelii Szymańskiej
  • w klasie III- Miłosz Walentynowicz, Otylia Gawlikowska, Wiktoria kondras, Malwina Taraska oraz przyznano tytuły: Najlepszy Matematyk dla Wiktorii Kondras, Najlepszy Humanista dla Otylki Gawlikowskiej
  • w klasie IV- Jakub Kasiński- śr. ocen- 4,8, Karolina Wisowaty- śr. ocen- 4,72
  • w klasie V- Wiktoria Czernikowska- śr. ocen 5,54, Tymoteusz Sadowski- śr. ocen- 5,09, Julia Walentynowicz- śr. ocen- 5,0 oraz Paulina Bryl- śr. ocen 4,72.

Uczennica Wiktoria Czernikowska uzyskała w roku szkolnym 2013/2014 najwyższą średnią ocen spośród wszystkich uczniów Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie i otrzymała stypendium Prezesa Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Korlino, Łącko, Łężek, Królewo „RAZEM" w Korlinie. Gratulujemy wspaniałego sukcesu!!!

Uczniowie Wiktoria Czernikowska, Tymoteusz Sadowski i Julia Walentynowicz otrzymali również stypendium motywacyjne od Wójta Gminy Postomino.

Łącznie w trakcie roku szkolnego nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w ponad 40 konkursach i rozgrywkach, zajmując premiowane miejsca.
Uczniowie brali liczny udział w konkursach wiedzowych i przedmiotowych- matematycznych, w tym KANGUR, potyczkach matematycznych, w konkursie polonistycznym, historycznym, wiedzy o Londynie, w konkursach przyrodniczych, w konkursie Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego, w zawodach i turniejach sportowych, w całej gamie konkursów artystycznych, w tym plastycznych, recytatorskich i wokalnych.

Największe sukcesy tego roku szkolnego:
1. wyróżnienie dla teatru ARLEKIN w Wojewódzkim przeglądzie ARA w Świdwinie,
2. wyróżnienie w powiatowym etapie przeglądu ARA dla teatru „OD NOVA",
3. wyróżnienie dla Tymka Sadowskiego w międzynarodowym konkursie KANGUR,
4. udział dwóch uczennic Oli Szabelskiej i Karoliny Wisowaty w finale krajowym czwartków lekkoatletycznych
5. Wyróżnienie Huberta Salabury i Weroniki Postraszyńskiej w konkursach na najpiękniejszą pisankę i kartkę wielkanocną
6. liczne sukcesy w konkursach gminnych, gdyż nie było w gminie konkursu, w którym nasi uczniowie nie zajęliby czołowych miejsc.

Podczas odczytywania wyników konkursów zawsze było słychać o uczniach z Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie, a o sukcesach uczniów systematycznie informowaliśmy na naszej stronie internetowej.
Specjalną nagrodę uzyskała uczennica klasy III gimnazjum Sandra Wilgos, która podczas edukacji w szkole, corocznie reprezentowała szkołę w Korlinie w konkursach recytatorskich.

Dyrektor Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie składa serdeczne podziękowania Rodzicom za to, że byliście Państwo ze szkołą, przy szkole i w szkole w tym trudnym roku, za to że możemy na was liczyć, że pomagacie nam, wspieracie w trudnych chwilach, za to że nie pozostawiacie szkoły samej sobie, za godziny pracy podczas dożynek, zabaw dla dzieci, festynu na powitanie Lata, za dziesiątki ciast upieczonych do szkoły, za godziny czuwania nad swoimi dziećmi, aby prace domowe były odrobione, wierszyki zapamiętane, a na uroczystości szkolnej dziecko było ubrane na galowo.

Dziękuję nauczycielom, za trud pracy, za innowacyjne pomysły, świetnie przygotowane i wzruszające apele szkolne, akcje szkolne, profilaktyczne, społecznościowe, za motywację, za zamiłowanie i poświęcenie z jakim w tym roku Państwo pracowaliście. Pani Alinie Budny, Basi Ansel, Edycie Stachowskiej i Grażynie Kozar za udźwignięcie ciężaru obserwacji lekcji podczas ewaluacji, Pani Kozar za wyczerpującą pracę przy ewaluacji, za godziny dyżurów i nadzór pedagogiczny, Pani Marcie Maksymiuk i Edycie Stachowskiej za dziesiątki godzin prób teatralnych.
Uczniom dziękuję, za rzetelne wykonywanie obowiązków szkolnych, reprezentowanie szkoły na konkursach i zawodach, aktywne uczestniczenie w życiu szkoły.

Dziękuję pracownikom administracji i obsługi, za to że wykonując swoje obowiązki rzetelnie i sumiennie stanowicie Państwo jeden w filarów funkcjonowania tej szkoły.
Uczennicom klasy III gimnazjum gratuluję świetnego wyniku egzaminu gimnazjalnego. Nasze uczennice Sandra Wilgos, Natalia Wisowaty i Kinga Wisowaty uzyskały najlepiej w gminie wynik z egzaminu gimnazjalnego. Wynik ten jest wynikiem lepszym od średniej Gminy Postomino, od średnich innych gmin w powiecie sławieńskim i lepszy od średniej powiatu.
Trzy dziewczynki udowodniły, że liczy się jakość, a nie ilość.

Absolwentkom życzę powodzenia w szkołach ponadgimnazjalnych, dokonywania mądrych wyborów, słusznych i rozważnych decyzji, szacunku do innych ludzi, odwagi w dążeniu do realizacji swoich marzeń i pragnień.