HomeGminny Konkurs Gramatyczny „Gramatyka bez granic”

Gminny Konkurs Gramatyczny „Gramatyka bez granic”

P1160822Dnia 17 kwietnia uczniowie z Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie mieli przyjemność gościć u siebie uczennice ze Szkoły Podstawowej w Staniewicach. Tego dnia odbył się Gminny Konkurs Gramatyczny przygotowany przez Edytę Stachowską- polonistkę. Uczennice, które zmierzyły się z dość trudną dziedziną, jaką jest gramatyka języka polskiego, udowodniły, że są najlepsze w gminie. Test sprawdzający wiadomości z zakresu fonetyki, fleksji, słowotwórstwa oraz składni nie należał do łatwych. Jednak uczestniczki konkursu dowiodły, że ich wiedza jest naprawdę obszerna.

W potyczkach gramatycznych zwyciężczynią okazała się Wiktoria Czernikowska z Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie, drugie miejsce wywalczyła Julia Walentynowicz z tejże placówki, trzecie miejsce zajęła Aleksandra Skotarczak ze Szkoły Podstawowej w Staniewicach. Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy.

Bardzo się cieszymy, że młodzi ludzie chcą i znajdują czas, by zgłębiać swoją wiedzę, dociekać i rozwiązywać językoznawcze zagadki.

P1160822

Dziękujemy Pani Dagmarze Herman za to, że przygotowała swoje uczennice i zechciała u nas gościć.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zwiększy się liczba uczestników konkursu „ Gramatyka bez tajemnic".