HomeVeni, Vidi,ViciWielki sukces uczennic Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie

Wielki sukces uczennic Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie

IMG 2534- biologia

Konkursy przedmiotowe organizowane przez Kuratorium Oświaty to jedne z najbardziej prestiżowych i trudnych sprawdzianów wiedzy i umiejętności, w jakich mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych. Udział w nich wymaga od uczniów oraz przygotowującego ich nauczyciela dużego zaangażowania i wielu godzin pracy. Za ogromny sukces uznaliśmy więc zdobycie tytułu finalistek etapu rejonowego Konkursu z Biologii i zakwalifikowanie się do etapu wojewódzkiego przez trzy nasze uczennice z klasy VIII: Anastazję Czernikowską, Magdalenę Jurewicz i Faustynę Szymańską.

W lutym 2021r reprezentantki naszej szkoły rywalizowały z najlepszymi uczniami z województwa, a wyniki tych zmagań okazały się niezwykle pomyślne. Po wielu miesiącach wytężonej pracy nasze uczennice znalazły się w gronie osób z najwyższymi wynikami w etapie wojewódzkim Konkursu z Biologii. Faustyna Szymańska zdobyła tytuł laureatki a Nastka Czernikowska i Magda Jurewicz uzyskały tytuł finalistek z bardzo wysoką lokatą, tylko po trzy punkty zabrakło obu dziewczynkom do tytułu laureatek. Sukces jest tym większy, że zajęcia przygotowujące do konkursu odbywały się od wiosny ubiegłego roku w formie online, co wymagało od naszych uczennic ogromnej dyscypliny i wielu godzin samodzielnej pracy.

Lidia Safader-Nędzusiak – nauczycielka biologii

Poprawiono: piątek, 16, kwiecień 2021 21:24

Free business joomla templates