HomeVeni, Vidi,ViciWyróżnienia dla naszych uczniów w Powiatowym Małym Konkursie Recytatorskim

Wyróżnienia dla naszych uczniów w Powiatowym Małym Konkursie Recytatorskim

wyroznienie 1

Uczniowie ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Korlinie wzięli udział Eliminacjach Powiatowych Małego Konkursu Recytatorskiego ARA, które odbyły się 29 maja 2021 r. w Darłowskim Ośrodku Kultury. W kategorii I-III szkołę reprezentowała Michalina Matyjek, IV-VI Miłosz Stachowski, VII-VIII Anastazja Czernikowska, Nel Sadowska oraz Faustyna Szymańska.

Wszyscy, deklamujący utwory literackie, zaprezentowali się wspaniale. Jury postanowiło jednak Wyróżnieniem uhonorować prezentację Miłosza oraz Anastazji.

Jesteśmy dumni ze wszystkich naszych uczniów, którzy mierzą się z analizą oraz interpretacją- częstokroć bardzo trudnych i wymagających- tekstów. Cieszymy się, że znajdują czas i chęć, by wielokrotnie powtarzać, poprawiać, znosić wskazówki swych nauczycieli i rodziców oraz że kochają książki, które- jak mawiał Gorki- ułatwiają życie, po przyjacielsku pomagają zorientować się w pstrej i burzliwej gmatwaninie myśli, uczuć i zdarzeń. Uczą szanować innych i samych siebie, one uskrzydlają rozum i serce uczuciem miłości dla świata, dla człowieka.

wyroznienie 1

wyroznienie 2