HomeSpotkanie z policjantem

Spotkanie z policjantem

1 4Dnia 27 października tego roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z sierżantem sztabowym Maciejem Świętosławskim z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie. Spotkanie zostało podzielone na dwa bloki: dla klas młodszych oraz klas gimnazjum.

W pierwszym spotkaniu uczestniczyły dzieci klas 0-III. Policjant opowiadał o bezpiecznej drodze do i ze szkoły, bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię, zachowaniu się podczas czekania na autobus szkolny oraz zachowaniu ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu. Zwrócił uwagę na konieczność umieszczania na odzieży lub plecakach elementów odblaskowych. Dzieci zadawały liczne pytania, prawidłowo odpowiadały na pytania policjanta wykazując się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa pieszego w ruchu drogowym.

Drugie spotkanie dotyczyło klas gimnazjalnych. Uczniowie zostali poinformowani o tragicznych konsekwencjach zdrowotnych wynikających z zażywania dopalaczy i narkotyków. Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do policjanta.

Fachowe przeprowadzenie zajęć przez policjanta z pewnością przyczyni się do zwiększenia świadomości bezpiecznych i ryzykownych zachowań, pozytywnie wpłynie na zachowanie bezpieczeństwa w szkole i poza nią, a także uchroni młodzież przed zażywaniem środków psychoaktywnych tak niebezpiecznych dla zdrowia i psychiki.

certyfikat BAP

policjant-podziękowanie