HomeHalloween

Halloween

zdjecieW dniu 30 października uczniowie klas I-III urządzili zabawę „Happy Hallowen", czyli amerykański zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych.

Swoją zabawę dzieci rozpoczęły od zapoznania się z historią Halloween oraz wykonania prac plastycznych przedstawiających główny symbol tego święta, czyli wydrążoną i podświetloną od środka dynię z wyszczerbionymi zębami.

Następnie dzieci tworzyły swoje „dyniowe" dzieła w kilkuosobowych zespołach. Kolejnym elementem była wspólna zabawa przy muzyce, do której zaproszone zostały również przedszkolaki. Na koniec odbył się poczęstunek oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów za udział w zabawie „Happy Halloween" oraz za najstraszniejsze przebrania związane z tym świętem.