HomeDożynki w Pałówku

Dożynki w Pałówku

palowko 1Rada Rodziców oraz członkowie Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Korlino, Łącko, Łężek, Królewo „Razem" postanowili po raz kolejny zaprezentować swoje stoisko na dożynkach gminnych, które odbyły się w tym roku w Pałówku. Było wiele przygotowań, ale po raz kolejny się potwierdziło, że jeśli ludzie mają wspólny cel, mogą wszystko. Nasz trud został doceniony, gdyż udało się wywalczyć zaszczytne VI miejsce.

Inspiracją w przygotowaniu stoiska była powieść „Chłopi" W.S. Reymonta. Pokazaliśmy wnętrze XIX-wiecznej polskiej wsi. W przygotowaniu dekoracji uczestniczyli nauczyciele, uczniowie i rodzice. Choć było dużo pracy, było przyjemnie i twórczo. Rodzice zajęli się także przygotowaniem potraw, którymi chcieliśmy zachęcić uczestników dożynek do odwiedzenia naszego stoiska.

palowko 2

Oprócz zdolności kulinarnych i twórczych, udało się także pokazać talenty wokalne i taneczne naszych uczniów. Byliśmy bardzo dumni z siebie, ale przede wszystkim z młodych ludzi, których kreujemy na jednostki nieprzeciętne. Kiedy się ich ogląda, można stwierdzić z pełną odpowiedzialnością, że praca pedagogów ma sens. Bardzo dziękujemy rodzicom za to, że wspieracie nas Państwo we wszelkich inicjatywach. Gdyby nie Wy, wiele rzeczy po prostu by się nie udało.

palowko