HomeŚwiatowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia

mis 325 listopad 2015 r. to wyjątkowo radosny czas dla dzieci- szczególnie tych, którym od dnia urodzin towarzyszy „bliski" pluszak. Dotychczasowy przytulasek - powiernik wszelkich przeżyć i tajemnic był tego dnia honorowym gościem w zerówce.

Z okazji 113-tych urodzin Misia wszystkie 3, 4 i 5-ciolatki wraz ze swoimi ulubieńcami zostały zaproszone na prezentację multimedialną pt. "Jak to z tym pluszowym misiem było?". Dzieciom przybliżono historię pluszowego niedźwiadka o nazwie Teddy.

Zobaczyły misie z różnych epok. Poznały liczne misie-bohaterów bajek i książek jak: Misia Uszatka, Paddingtona, Colargola, Kubusia Puchatka, Troskliwe Misie, Gumisie, Misia Yogi, Baloo i wiele innych sympatycznych miśków. Była nauka przerywanki: „Miś -czy jest duży czy jest mały do zabawy doskonały!", zabawy ruchowo- naśladowcze i zbiorowa recytacja wiersza pt. „Miś" oraz krótka rozmowa na temat szanowania własnych zabawek na podst. wiersza Cz. Janczarskiego „Naprawiamy misia".

Później nastał czas wspólnych zabaw dla „łakomczuszków" polegający na zlizywaniu miodku z talerzyków. Były tańce z misiami, zabawa w starego niedźwiedzia. Można było też zostać przewodnikiem dla swojego misia i tuląc w ramionach bezpiecznie poprowadzić go krętą dróżką. Na zakończenie imprezy, dla „zrelaksowania" misia, dzieci wykonały swoim maskotkom masażyk wg M. Bogdanowicz „Sześć parasoli" i zabrały je „w poduchy" by wysłuchać bajki. Przygody misia przyjaźniącego się z tygryskiem z książki pt. „Panama" czytała zaproszona mama Dominika – pani Ada.

mis 1