Home„Znam Swój Kraj”

„Znam Swój Kraj”

5 konkurs 6Dnia 18 marca 2016r. reprezentacja klasy trzeciej w składzie: Anastazja Czernikowska, Igor Staszczak, Faustyna Szymańska wzięła udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Polsce „ZNAM SWÓJ KRAJ”. Przystępując do konkursu należało wykazać się dużym zakresem wiedzy dotyczącej naszej ojczyzny, takiej jak: znani Polacy, pomniki i zabytki największych miast, znajomość legend, historia powstania hymnu polskiego, znajomość mapy Polski, najważniejsze wydarzenia historyczne, rośliny i zwierzęta charakterystyczne dla krajobrazu nadmorskiego, organa władzy w Polsce.

Do konkursu przystąpiło 15 szkół. Uczniowie naszej szkoły zdobyli V miejsce plasując się tuż za czołówką. Dzieci za swój udział otrzymały dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Gratuluję wspaniałego wyniku i życzę kolejnych sukcesów w dalszej edukacji.

wychowawczyni: Barbara Ansel

konkurs