HomeBrązowy Arlekin dla Arlekina

Brązowy Arlekin dla Arlekina

braz 1W piątek 13 maja w Miejskim Centrum Kultury w Słupsku odbyły się XXIII Konfrontacje Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Teatralnych, nad którymi honorowy patronat objęli Marszałek Województwa Pomorskiego (który ufundował również nagrody za I, II i III miejsca) oraz Prezydent Miasta Słupska. W tym roku także teatr Arlekin z Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie postanowił spróbować swoich sił na deskach słupskiego „ emceku". Młodzi artyści zaprezentowali sztukę własnego autorstwa pt. „Świat z kamienia i ze szkła". Kreacje aktorskie, piękna scenografia, oryginalne kostiumy sprawiły, że uczniowie zostali nagrodzeni Brązowym Arlekinem oraz nagrodami materialnymi a Wiktoria Czernikowska, która wcieliła się w rolę Błazna zdobyła wyróżnienie.

Bardzo się cieszymy, że młodzi ludzie grają w teatrze, ponieważ dzięki temu otwierają się na świat i ludzi, stają się wrażliwsi, dojrzalsi i piękniejsi.

braz 1