HomePoznaliśmy atrakcje Poznania

Poznaliśmy atrakcje Poznania

poznan 1Uczniowie klasy szóstej, I gimnazjum i aktorzy z teatru szkolnego „Arlekin" postanowili zwiedzić w tym roku przepiękny Poznań. Wyprawa była bardzo spontaniczna, ale opłaciło się przemierzyć tyle kilometrów, by zobaczyć piękny Stary Rynek, Maltę, czy Ostrów Tumski.

Wczesnym rankiem 23 maja ( niektórzy już o 5.00 ) grupa kilkudziesięciu osób spotkała się na dworcu kolejowym w Sławnie. Stąd wyruszała eskapada. Najważniejsze, czyli dobre humory i piękna pogoda towarzyszyły wycieczkowiczom. Podróż pociągiem okazała się nie lada frajdą, gdyż większość młodych ludzi podróżuje dziś samochodem. Kwiat młodzieży na poznańskim peronie postawił swe stopy tuż po 10.00. Stamtąd udał się do hotelu, a później było zwiedzanie.

Jedną z atrakcji stanowiły Blubry, czyli poznańskie legendy w 6 D. Udało się przenieść w czasie i poznać historię dwóch koziołków, które wskoczyły na poznański ratusz, dowiedzieć skąd się wziął hejnał grany z ratuszowej wieży, czy w jaki sposób powstały marcińskie rogale.

Kolejnym miejscem, które niewątpliwie warto było odwiedzić jest poznańskie zoo. Drugi pod względem powierzchni, stanowiący ponad 120 ha obszar naprawdę robi wrażenie, a zamieszkujące go zwierzęta- słonie, tygrysy, żyrafy, drapieżne ptaki i wiele innych- są naprawdę przepiękne. Przemierzając kolejne kilometry ogrodu zoologicznego uświadamialiśmy sobie, jak wiele zależy od człowieka, który każdego dnia niszczy środowisko naturalne.
Ostatni dzień wycieczki młodzież zaplanowała sobie sama. Dostarczającą ogromnych emocji była gra Escape Rooms. Uczniowie podzieleni na grupy mieli do wykonania bardzo trudne zadania. To, czy otworzą kolejne drzwi, czy zdobędą wskazówki do dalszych działań, czy wytrzymają presję czasu zależało tylko od nich. Od ich sprytu, inteligencji, spostrzegawczości zależały także losy innych ludzi. Emocje sięgały zenitu- był strach, wzajemna mobilizacja, momentami nawet rezygnacja, ale w rezultacie udało się rozwiązać zagadkę.

Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu wrażeń, dobrze się bawiliśmy, poznaliśmy ciekawe miejsca Poznania oraz przybliżyliśmy sobie zabawną poznańską gwarę.

poznan