HomeBieg Charytatywny

Bieg Charytatywny

bieg 3Od kilku lat uczniowie Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie organizują Bieg Charytatywny. Wiosną, kiedy drzewa się zielenią, a ptaki swym śpiewem umilają każdą chwilę, otwierają się serca młodych ludzi i postanawiają pomóc potrzebującym. Bieg od kilku już lat odbywa się 1. czerwca. Jego trasa rozpoczyna się w Korlinie, a uczniowie, podzieleni na grupy, pokonują łącznie odległość 17km.

Dodatkowym utrudnieniem jest wykonanie przez każdą z grup jednego zadania, które do łatwych nie należy. W tym roku na przykład trzeba było stworzyć słownik pojęć szkolnych, napisać piosenkę o klasie do wybranej przez siebie melodii czy wymyślić zadania matematyczne. Jednak szóstoklasiści i uczniowie klasy I gimnazjum, pełni zapału i ducha walki, dzielnie pokonali trasę i dodatkowe trudności. Zapewne siły dodawała im myśl, że swoim wysiłkiem i zaangażowaniem komuś pomogą. Nawet pogoda tego dnia była sprzyjająca.

Bardzo się ciszymy, że nasza młodzież potrafi być empatyczna, otwarta na potrzeby innych, nie boi się wyzwań i dzielnie dąży do celu. Rodzicom i sponsorom dziękujemy, że zechcieli wspomóc dzieci, przyczyniając się tym samym do krzewienia najpiękniejszej wartości, jaką jest wrażliwość.

bieg 1