Podaruj nam 1%

HomeSzkoła talentem zaczarowana

Szkoła talentem zaczarowana

talent 2Staje się już niemal tradycją, że kiedy wiosna na dobre przybywa, liście nabierają żywej zieleni, pąki kwiatów pękają, by dodać uroku drzewom, sala wiejska w Łącku także przechodzi metamorfozę- zostaje zaczarowana w wytrawne centrum kultury.

Tym razem czarodziejkami były Marta Maksymiuk i Edyta Stachowska. Wnętrze, które udało się udekorować dzięki pomocy wielu osób z zespołu, robiło wrażenie. Elementy czerni, które miały symbolizować cierpienie, przenikała czerwień będąca oznaką miłości. Kunsztownie wykonane przez panią Barbarę Kwiatek witraże, przysłonięte delikatnymi tiulami, dodały elegancji i wprowadziły wyjątkowy nastrój.

Uzyskawszy tak wytworny klimat byliśmy gotowi, by stanąć na scenie.
Tego wieczoru – 18 maja- otworzyliśmy drzwi naszych talentów, naszych pasji i serc. Zaprosiliśmy przybyłych gości do delektowania się sztuką- prawdziwą, wrażliwą, okupioną wieloma poświęceniami i wyrzeczeniami, ale niewątpliwie sztuką wyjątkową.

talent 1

talent 2

Chcieliśmy pokazać rodzicom, jak pięknie rozwijają się ich dzieci, jak zaczynają dojrzewać i rozumieć sztukę; lokalnej społeczności, że w naszej szkole jest wiele talentów, które odkrywamy, pielęgnujemy, o które dbamy, by- gdy już są wystarczająco oszlifowane- móc pokazać je światu.

talent 3

W ten oto sposób na scenie zaprezentowali się wyjątkowi artyści:

AMELIA SZYMAŃSKA
Uczennica klasy szóstej, dla której muzyka to sposób wyrażania siebie. Ten rok to pasmo sukcesów dla Amelki: I miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej w Kopnicy, I miejsce w Gminnym Przeglądzie ARA w Postominie, zdobycie tytułu Laureata w Powiatowym Przeglądzie ARA w kategorii Piosenka Dziecięca. Amelka reprezentowała naszą gminę na etapie wojewódzkim.

talent

WIKTORIA KONDRAS
Uczennica klasy szóstej z niezwykłą osobowością sceniczną, która przykuwa uwagę każdego słuchacza. Niejednokrotnie zdobywała miejsca w przeglądach gminnych, reprezentowała gminę Postomino na etapie powiatu.

talent

PATRYCJA KAMIŃSKA, PAULINA BRYL
Uczennice klasy II gimnazjum, dla których muzyka jest ważnym elementem życia. Dziewczyny wszechstronnie uzdolnione, dla których artyzm stanowi istotny element życia. Jak mówią, wyrażanie emocji poprzez śpiew jest najistotniejszym przekazem skierowanym do słuchaczy. Swoją interpretacją utworów wzruszają do łez.

talent

ZESÓŁ METAMORFOZA
Zespół wokalny tworzy gimnazjalna młodzież, która chętnie spotyka się po zajęciach lekcyjnych, aby wspólnie realizować swoją pasję. Członkowie zespołu chętnie występują podczas uroczystości szkolnych ukazując swoje uzdolnienia muzyczne w interpretacji zapomnianych utworów.

talent

TEATR ARLEKIN
Teatr „ Arlekin" tworzą uczniowie gimnazjum, dla których scena jest miejscem dającym możliwość wyrażania siebie. To tutaj mogą mówić rzeczy poważne i błahe, smutne i śmieszne. To tutaj zaczynają otwierać się na świat, uwalniają swoje uczucia i emocje- uczą się śmiać, płakać, być blisko drugiego człowieka. Teatr w tym roku odniósł wiele sukcesów- jednym z nich było reprezentowanie szkoły na Wojewódzkich Prezentacjach Teatralnych w Świdwinie.

talent

TEATR „PRZYJACIELE z I g"
Grupa teatralna „Przyjaciele z I g" powstała w grudniu 2016r. , aby przygotować spektakl na występ w Centrum Kultury i Sportu w Postominie. W przedstawieniu „Dzień sądu" poruszony został problem tolerancji wobec osób uzależnionych od różnego rodzaju używek. Członkowie grupy mieli nadzieję, że poprzez swój występ zwrócą uwagę na zjawisko odrzucenia i niezrozumienia osób potrzebujących naszej pomocy.

talent

Dziękujemy naszym gościom za to, że nie pozostają obojętni na twórczość młodych ludzi, że wspierają nasze inicjatywy i chcą być blisko sztuki, a tym samym blisko drugiego człowieka...

talent

talent

talent

talent

do antyramy

Cytat dnia

Powtarzanie jest matką wiedzy.

Przeszukaj stronę

strefa rodzica

Do wakacji pozostało

Courtesy of Go Mylo Countdown

 sukcesy

owoce w szkole plakat 2014

iko mleko

logo mm

Kto jest on-line?

Odwiedza nas 92 gości oraz 0 użytkowników.

Free business joomla templates