Podaruj nam 1%

HomeUczniowie z Korlina ponownie w Oceanarium i Muzeum Morza w Stralsundzie

Uczniowie z Korlina ponownie w Oceanarium i Muzeum Morza w Stralsundzie

16W dniach 15.05-17.05 2017r. uczniowie klasy czwartej wybrali się na klasową wycieczkę do Szczecina i Stralsundu w Niemczech. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Szczecin i złożyliśmy wizytę w Centrum Nauki i Eksperymentu „Eureka", którego głównym celem jest promowanie nauki w maksymalnie atrakcyjny sposób. Duże zainteresowanie wzbudziły: kula plazmowa, piłka unoszona przez strumień powietrza, szept słyszalny z drugiego końca sali, który jest ogniskowany przez dużą czaszę, niekończący się tunel. "Niegrzeczne" dzieci podłączone zostały do napięcia 500.000 Voltów. Prezentowane eksponaty i doświadczenia są najczęściej bardzo proste, jednak tak przedstawione, że działają na wyobraźnię i stanowią jedną z ciekawszych form zwiększenia zainteresowania fizyką.

W kolejnym dniu pojechaliśmy do Oceanarium w Stralsundzie, które posiada w sumie 39 akwariów o łącznej pojemności sześciu milionów litrów, a w nich około 7.000 żywych okazów. Akwarium "Otwarty Atlantyk" to największy basen, mieszczący ponad dwa i pół miliona litrów słonej wody. Największą atrakcją oceanarium są ławice najprzeróżniejszych ryb oraz zwierzęta wodne, wśród których prym wiodą dorsze, belony, jesiotry i różnego rodzaju koralowce, ale także rekiny i ogromna ośmiornica! Wśród eksponatów są m.in. niezwykle rzadko występująca mątwa olbrzymia, modele największych ryb i ssaków wodnych w skali 1:1, a także prawdziwy kuter rybacki "Adolf Reichwein". Wielką atrakcją Oceanarium są także olbrzymie żółwie morskie, z których największy waży aż 102 kilogramy! Duże zainteresowanie wzbudził także wybieg dla pingwinów. Będąc w Stralsundzie pospacerowaliśmy również po Starówce. To hanzeatyckie miasto zachwyca pięknymi starymi kamienicami, uroczym brukowanym Rynkiem oraz wąskimi uliczkami.

Trzeci i ostatni dzień wycieczki upłynął nam znowu na zwiedzaniu Szczecina. Jedną z wielu atrakcji była wizyta w ogromnej Archikatedrze Św. Jakuba Apostoła i wjazd windą na jej wieżę, z której można podziwiać przepiękną panoramę całego miasta i okolic. Wizytę w Szczecinie zakończyliśmy godzinnym rejsem po Odrze, płynąc najbardziej urokliwymi miejscami szczecińskiego portu. Podczas rejsu można podziwiać ogromne statki w stoczni, florę i faunę charakterystyczną dla nabrzeża oraz niezwykłą architekturę Wałów Chrobrego.

Jestem przekonana, że nasza wycieczka była żywą i arcyciekawą lekcją historii, przyrody, fizyki, ekologii i wielu innych dziedzin nauki. Dopisały nam pogoda i dobry humor, więc nasza wyprawa była bardzo udana i nie wszyscy mieli ochotę wracać do domu a raczej do szkoły.

W imieniu uczniów klasy czwartej i własnym, chcę złożyć ogromne podziękowania wszystkim mamom, bez zaangażowania których zapewnienie funduszy na zorganizowanie tej wycieczki byłoby bardzo trudne.

Lidia Safader-Nędzusiak – wychowawczyni kl. IV

fotografia

fotografia

fotografia

fotografia

fotografia

fotografia

fotografia

fotografia

fotografia

fotografia

fotografia

fotografia

fotografia

fotografia

fotografia

fotografia

fotografia

fotografia

Cytat dnia

Nauka jest jak niezmierne morze [. . . ] Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony. Stefan Żeromski

Przeszukaj stronę

strefa rodzica

Do wakacji pozostało

Courtesy of Go Mylo Countdown

 sukcesy

owoce w szkole plakat 2014

iko mleko

logo mm

Kto jest on-line?

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Free business joomla templates