Podaruj nam 1%

HomeUczniowie z Korlina ponownie w Oceanarium i Muzeum Morza w Stralsundzie

Uczniowie z Korlina ponownie w Oceanarium i Muzeum Morza w Stralsundzie

16W dniach 15.05-17.05 2017r. uczniowie klasy czwartej wybrali się na klasową wycieczkę do Szczecina i Stralsundu w Niemczech. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Szczecin i złożyliśmy wizytę w Centrum Nauki i Eksperymentu „Eureka", którego głównym celem jest promowanie nauki w maksymalnie atrakcyjny sposób. Duże zainteresowanie wzbudziły: kula plazmowa, piłka unoszona przez strumień powietrza, szept słyszalny z drugiego końca sali, który jest ogniskowany przez dużą czaszę, niekończący się tunel. "Niegrzeczne" dzieci podłączone zostały do napięcia 500.000 Voltów. Prezentowane eksponaty i doświadczenia są najczęściej bardzo proste, jednak tak przedstawione, że działają na wyobraźnię i stanowią jedną z ciekawszych form zwiększenia zainteresowania fizyką.

W kolejnym dniu pojechaliśmy do Oceanarium w Stralsundzie, które posiada w sumie 39 akwariów o łącznej pojemności sześciu milionów litrów, a w nich około 7.000 żywych okazów. Akwarium "Otwarty Atlantyk" to największy basen, mieszczący ponad dwa i pół miliona litrów słonej wody. Największą atrakcją oceanarium są ławice najprzeróżniejszych ryb oraz zwierzęta wodne, wśród których prym wiodą dorsze, belony, jesiotry i różnego rodzaju koralowce, ale także rekiny i ogromna ośmiornica! Wśród eksponatów są m.in. niezwykle rzadko występująca mątwa olbrzymia, modele największych ryb i ssaków wodnych w skali 1:1, a także prawdziwy kuter rybacki "Adolf Reichwein". Wielką atrakcją Oceanarium są także olbrzymie żółwie morskie, z których największy waży aż 102 kilogramy! Duże zainteresowanie wzbudził także wybieg dla pingwinów. Będąc w Stralsundzie pospacerowaliśmy również po Starówce. To hanzeatyckie miasto zachwyca pięknymi starymi kamienicami, uroczym brukowanym Rynkiem oraz wąskimi uliczkami.

Trzeci i ostatni dzień wycieczki upłynął nam znowu na zwiedzaniu Szczecina. Jedną z wielu atrakcji była wizyta w ogromnej Archikatedrze Św. Jakuba Apostoła i wjazd windą na jej wieżę, z której można podziwiać przepiękną panoramę całego miasta i okolic. Wizytę w Szczecinie zakończyliśmy godzinnym rejsem po Odrze, płynąc najbardziej urokliwymi miejscami szczecińskiego portu. Podczas rejsu można podziwiać ogromne statki w stoczni, florę i faunę charakterystyczną dla nabrzeża oraz niezwykłą architekturę Wałów Chrobrego.

Jestem przekonana, że nasza wycieczka była żywą i arcyciekawą lekcją historii, przyrody, fizyki, ekologii i wielu innych dziedzin nauki. Dopisały nam pogoda i dobry humor, więc nasza wyprawa była bardzo udana i nie wszyscy mieli ochotę wracać do domu a raczej do szkoły.

W imieniu uczniów klasy czwartej i własnym, chcę złożyć ogromne podziękowania wszystkim mamom, bez zaangażowania których zapewnienie funduszy na zorganizowanie tej wycieczki byłoby bardzo trudne.

Lidia Safader-Nędzusiak – wychowawczyni kl. IV

fotografia

fotografia

fotografia

fotografia

fotografia

fotografia

fotografia

fotografia

fotografia

fotografia

fotografia

fotografia

fotografia

fotografia

fotografia

fotografia

fotografia

fotografia

Cytat dnia

Powtarzanie jest matką wiedzy.

Przeszukaj stronę

strefa rodzica

Do wakacji pozostało

Courtesy of Go Mylo Countdown

 sukcesy

owoce w szkole plakat 2014

iko mleko

logo mm

Kto jest on-line?

Odwiedza nas 124 gości oraz 0 użytkowników.

Free business joomla templates