Podaruj nam 1%

HomeWycieczka do Malborka

Wycieczka do Malborka

malbork 5Dnia 1 czerwca 2017r. uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę szkolną do Malborka, żeby zwiedzić gotycki Zamek Krzyżacki, jeden z największych twierdz w średniowiecznej Europie.

Po dotarciu na miejsce uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza grupa wyruszyła szlakiem „ Tajemnic Zamku Malbork". Dwadzieścia osób stało się drużyną rycerską, której zadaniem było odnalezienie ukrytego hasła. Litery poszukiwanych słów młodsi uczniowie zdobywali na trasie zamkowej rozwiązując zagadki i zadania stawiane przez mistrza drogi. Podczas wyprawy uczestnicy szkolnej trasy pozyskali wiele podstawowych informacji na temat zamku, zakonu krzyżackiego i Królestwa Polskiego. Druga grupa uczniów wyruszyła na 3 – godzinne zwiedzanie Zamku Krzyżackiego z przewodnikiem, który ciekawie i interesująco przedstawił historię zamku oraz kulturę wieków średnich. Po zwiedzaniu twierdzy nieliczni pokonali około 200 schodów, aby dotrzeć do wieży, z której rozpościerał się malowniczy widok na Malbork przepasany Nogatem.

Zachwyceni urokliwym miejscem, z bogatą historią, uczestnicy wycieczki wrócili do Korlina.

Barbara Ansel

malbork

malbork

malbork

malbork

malbork

malbork

malbork

malbork

malbork

malbork

malbork

malbork

malbork

malbork

malbork

malbork

malbork

malbork

malbork

malbork

malbork

malbork

malbork

Cytat dnia

Powtarzanie jest matką wiedzy.

Przeszukaj stronę

strefa rodzica

Do wakacji pozostało

Courtesy of Go Mylo Countdown

 sukcesy

owoce w szkole plakat 2014

iko mleko

logo mm

Kto jest on-line?

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Free business joomla templates