HomeŚwięto Ziemniaka w Korlinie

Święto Ziemniaka w Korlinie

ognisko 7Dnia 28.09.2017r. (czwartek) dzieci ze Społecznego Przedszkola oraz gr. "O" świętowały Dzień Ziemniaka. Zaopatrzone w kalosze oraz wiaderka wyruszyły do p. Sadowskich na wykopki. Pogoda dopisała, więc dzieci z werwą zabrały się do pracy, a taczka szybko zapełniła się po brzegi brązowymi bulwami. Po zejściu z pola czekał na wszystkich smaczny poczęstunek-ziemniaki gotowane w mundurkach z masłem i solą (palce lizać!)

Atrakcją było palące się obok ognisko. Później okazało się, że w trawie, na drzewie i innych miejscach ukryły się przed dziećmi ziemniaki. Zadaniem przedszkolaków i "zerówiaków" było ich odnalezienie. W ciągu kilku chwil bystre oczka wypatrzyły wszystkie 18 sztuk. Po powrocie do szkoły i obiedzie dzieci udały się na zasłużony odpoczynek.

Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji tego dnia, szczególnie p. Karolinie Banasik, p. Aleksandrze Lubońskiej, p. Annie Staś oraz p. Dorocie Skrzeczkowskiej.

wychowawczynie B. Kwiatek, M. Walczak-Sadowska

Pamiętajcie wszyscy młodzi, co kto umie, nie zaszkodzi.