Home„Ratujemy i Uczymy Ratować”

„Ratujemy i Uczymy Ratować”

rat 17Dnia 16 października wzięliśmy udział we wspólnym biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez największą ilość osób. W tym wydarzeniu wzięło udział 38 uczestników ( uczniowie klas I –III, uczniowie klasy VI), którzy nieprzerwanie prowadzili czynności ratujące życie przez 30 minut. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy oraz wielkim zaangażowaniem w prowadzeniu akcji.

Uczniowie naszej szkoły blisko 10 lat są przygotowywani w zakresie udzielania pierwszej pomocy w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować" prowadzonego przez Fundację WOŚP oraz przeszkolonych instruktorów. Dzieci chętnie uczestniczą w tych zajęciach, demonstrują swoje umiejętności na forum klasy. Systematyczne utrwalanie wiadomości oraz umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy pozwala na wykreowanie postaw pewności w odniesieniu do posiadanych umiejętności, co jest kluczowe przy podjęciu akcji ratowania ludzkiego życia.

Barbara Ansel, Anna Dąbrowska

rat

Nauka w las nie wiezie, a z lasu wyprowadza.