Podaruj nam 1%

Home10 lat istnienia Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie

10 lat istnienia Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie

10-lat 2Uroczystość 10-lecia Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie miała miejsce 3 listopada 2018 r. Całość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego, po którym nastąpiło powitanie gości przez panią dyrektor Grażynę Kozar. Pani dyrektor dokonała także podsumowania działalności szkoły, podziękowała swoim nauczycielom oraz pozostałym pracownikom szkoły. Było bardzo wzruszająco. Po przemówieniu głos zabrali zaproszeni goście, którzy nie szczędzili pochwał kierowanych do Pani dyrektor oraz nauczycieli. Zakończeniem części oficjalnej były podziękowania złożone przez przedstawicieli Grona Pedagogicznego ZSS w Korlinie na ręce Pani dyrektor.

10-lat 1

Kolejną część stanowiła krótka prezentacja dorobku szkoły. Aż trudno uwierzyć, że przez 10 lat udało się zrealizować tak wiele ciekawych inicjatyw. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, która stała się prawdziwą ucztą duchową. Na początku uczniowie ZSS w Korlinie podziękowali swoim nauczycielom, prezentując ich psychologiczne portrety. Było bardzo zabawnie posłuchać, jak kadra nauczycielska jawi się w oczach młodych ludzi. Następną atrakcją były prezentacje wokalne naszych uczniów. Młodzież w piękny i subtelny sposób wyrażała swoje emocje oraz dokonywała niezwykłych interpretacji. Wszyscy słuchali z ogromną przyjemnością. Tego wieczoru zaprezentowali się także absolwenci naszej szkoły- Małgorzata Kołodziejczyk w utworze „Kiedyś byłam różą", Szymon Kołodziejczyk w numerze „Wonderwall" oraz wokaliści zespołu Patrycja Kamińska, Julia Walentynowicz, Paulina Bryl, Dominika Wyciszkiewicz, Kacper Lech-Szajner. Jesteśmy z Was bardzo dumni!!!

10-lat 2

Jednakże prawdziwym zaskoczeniem dla wszystkich było wystąpienie dorosłych, absolwentów- aktorów( Małgorzaty Kołodziejczyk, Olimpii Stachowskiej, Adriana Garlacza), którzy swą grupę nazwali „Arlekin-Reaktywacja". Młodzi ludzie, chcąc uczynić ów wieczór niepowtarzalnym i wyjątkowym, postanowili przygotować spektakl teatralny. Spotykali się w soboty, by stworzyć przedstawienie pt. „2077". Jakież było zdumienie, gdy na scenie pojawiło się troje seniorów, spotykających się po latach w Domu Spokojnej Starości i wspominających szkolne czasy. Śmiechu było co niemiara. Na koniec artyści zaśpiewali piosenkę „Za ostatni grosz" Budki Suflera oraz- już zupełnie poważnie- podziękowali Pani dyrektor. Oto treść podziękowań, które złożyła Olimpia Stachowska: „ W imieniu absolwentów chciałabym serdecznie podziękować Pani dyrektor Grażynie Kozar. Jesteśmy bardzo wdzięczni za trud i poświęcenie, jakie włożyła Pani w rozwój naszej szkoły. Wiemy, że kosztowało to mnóstwo pracy i wyrzeczeń. Dziękujemy również za przekazaną nam wiedzę. Jest Pani człowiekiem pełnym pasji do nauczania i pomocy drugiej osobie. Dziękujemy za pozytywne nastawienie, którym zarażała nas Pani każdego dnia. W XXI wieku, pełnym biegu i ludzi ślepo dążących do osiągnięcia celu, osoby takie jak Pani stają się bezcenne. Jest Pani wzorem do naśladowania dla swoich uczniów i pracowników. Roger Waters powiedział kiedyś, że „każda świeczka rozświetla ten ciemny kąt" i bez wątpienia w dzisiejszym świecie jest Pani osobą, która nadaje blasku szarej rzeczywistości."

10-lat 3

Ostatnim punktem tego wieczoru było oglądanie szkoły oraz możliwość wpisania się do księgi pamiątkowej.

Było naprawdę magicznie, tak jak magiczna jest Nasza Szkoła.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim Pracownikom Urzędu Gminy Postomino, którzy wspierają nasze działania, wykazują się zrozumieniem i otwierają na potrzeby szkoły i naszych uczniów. Dziękujemy Sympatykom szkoły, bez których nie udałoby się nam pokonać wielu trudności. Dzięki Państwa życzliwości Zespół Szkół Społecznych w Korlinie ma szansę na rozwój oraz podejmowanie licznych wyzwań.

10-lat 4

„To, co robimy jest tylko kroplą w oceanie. Jednak gdyby tej kropli zabrakło, ocean byłby o nią uboższy".

 

10-lat

10-lat

10-lat

10-lat

10-lat

10-lat

10-lat

10-lat

10-lat

10-lat

10-lat

10-lat

10-lat

10-lat

10-lat

Cytat dnia

Krótki żywot na świecie, lecz długa nauka.

Przeszukaj stronę

strefa rodzica

Do wakacji pozostało

Courtesy of Go Mylo Countdown

 sukcesy

owoce w szkole plakat 2014

iko mleko

logo mm

Kto jest on-line?

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Free business joomla templates