Podaruj nam 1%

HomeŚwiatowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia

mis 1523 listopada 2018 r. ( w piątek ) dzieci z klasy 0 wraz z przedszkolakami obchodziły Dzień Misia.

Miś – to chyba najlepszy przyjaciel większości dzieci. Niejednokrotnie jest już z nimi od urodzenia. Zawsze jest blisko... To „on" widzi wszystkie emocje małych szkrabów, to „on" swoim milusim futerkiem koi łezki, pozwala sobą zasłonić oczy, kiedy zabraknie odwagi spojrzeć na kogoś nieznanego, często staje się towarzyszem z którym można oswajać nowe, nieznane miejsca ... i na pewno słyszał niejedną opowieść czy też sekretne tajemnice dziecka.

Wyczekiwana impreza rozpoczęła się do zaprezentowania przez dzieci swoich pluszaków z jednoczesnym opowiedzeniem krótkiej historii o ich pojawieniu się w życiu dzieci. Kiedy misiaki już się poznały, baraszkowały na chuście animacyjnej przy asyście dzieci. Po zabawie dzieci wzięły udział w sesji fotograficznej, podczas której można było zrobić sobie „portret w skórze misia". Następnie na przygotowanej prezentacji multimedialnej poznały inne misie – bohaterów utworów literackich i filmów animowanych takich jak: Kubuś Puchatek, Baloo, Miś Uszatek, Kolargol, Miś Yogi i wszystkie Gumisie. . Dzieci aktywnie reagowały na znane im postacie. Opowiadały skąd je znają i które z nich bardzo lubią. Nie zabrakło też wyjaśniającej historii, jak to z tym pluszowym misiem się zaczęło w 1902 roku.

W tym dniu ( jak zawsze) najatrakcyjniejszą zabawą dla dzieci jest poszukiwanie ukrytych na dworze „baryłek miodu". Tym razem najwięcej ich znaleziono w lasku modrzewiowym. Zawartością wszystkich baryłek była próbka miodu nektarowo- spadziowego. Zadowolone dzieci wróciły do szkoły na przygotowaną degustację innych gatunków miodu. Zdania na temat smaków były podzielone, ale chyba najwięcej pozytywnych opinii otrzymał miód akacjowy... Impreza zakończyła się misiową dyskoteką w którą włączyły się wszystkie dzieci wraz ze swoim pluszakami, tylko najpierw trzeba było je odnaleźć, gdyż pod nieobecność dzieci wszystkie misie zabawiły się „w chowanego"...

organizatorki: Barbara Kwiatek i Magdalena Walczak - Sadowska

mis

mis

mis

mis

mis

mis

mis

mis

mis

mis

mis

mis

mis

mis

mis

mis

mis

mis

mis

mis

mis

mis

mis

mis

mis

mis

mis

mis

mis

mis

mis

mis

mis

mis

mis

mis

mis

mis

Cytat dnia

Zabawa jest nauką, nauka zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki. Glenn Doman

Przeszukaj stronę

strefa rodzica

Do wakacji pozostało

Courtesy of Go Mylo Countdown

 sukcesy

owoce w szkole plakat 2014

iko mleko

logo mm

Kto jest on-line?

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Free business joomla templates