Podaruj nam 1%

HomeAndrzejki w przedszkolu

Andrzejki w przedszkolu

20181130 093101W miniony piątek 30 listopada obchodziliśmy w przedszkolu Andrzejki. Tego dnia wszyscy przyszli przebrani. Choć zabawa odbywała się w godzinach porannych, to poprzez zasłonięcie rolet i zapalenie świeczek stworzyliśmy odpowiedni nastrój. Najpierw każdy z uczestników wrzucił do miski z wodą grosik wypowiadając przy tym zaklęcie: "Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary." I nadszedł czas wróżb. Dzieci ustawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż.

Przy pomocy szpilki wbijanej w czerwone papierowe serce dowiedziały się jak będzie miał na imię ich wybranek. Za pomocą przygotowanych rekwizytów sprawdzały kim zostaną, kiedy dorosną. Nieoczekiwanie przedszkole odwiedziła "prawdziwa" wróżka i każdemu przepowiedziała przyszłość, widząc ją w "magicznej" kuli. Dla milusińskich było to nie lada przeżycie, w ciszy wsłuchiwali się w szept wróżącej i co niektórzy naprawdę widzieli się w tej kuli. Po tym wydarzeniu z radością zasiedli do stolików, aby delektować się słodkościami wykonanymi przez rodziców, p. Karolinę Banasik i p. Aleksandrę Lubońską. Nadszedł wreszcie czas na zabawę przy wesołej muzyce i prezentację przebrań.

20181130 093125

Celem imprezy było zapoznanie dzieci z tradycją wieczoru andrzejkowego. Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono w wigilię św. Andrzeja, czyli 29 listopada. Miały one dać odpowiedź na pytania dotyczące przyszłości. Tradycja przetrwała do dziś. W dzisiejszych czasach Andrzejki to czas wspaniałej zabawy, radości, dostarczającej wielu wrażeń i emocji.

Dziękuję rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tego dnia, za pomysłowe przebranie swoich pociech. Bardzo dziękuję p. Dorocie Skrzeczkowskiej, która wcieliła się postać wróżki.

w-ca: M. Walczak -Sadowska

20181130 093101

Cytat dnia

Nauka w las nie wiezie, a z lasu wyprowadza.

Przeszukaj stronę

strefa rodzica

Do wakacji pozostało

Courtesy of Go Mylo Countdown

 sukcesy

owoce w szkole plakat 2014

iko mleko

logo mm

Kto jest on-line?

Odwiedza nas 66 gości oraz 0 użytkowników.

Free business joomla templates