Podaruj nam 1%

HomeAndrzejki w przedszkolu

Andrzejki w przedszkolu

20181130 093101W miniony piątek 30 listopada obchodziliśmy w przedszkolu Andrzejki. Tego dnia wszyscy przyszli przebrani. Choć zabawa odbywała się w godzinach porannych, to poprzez zasłonięcie rolet i zapalenie świeczek stworzyliśmy odpowiedni nastrój. Najpierw każdy z uczestników wrzucił do miski z wodą grosik wypowiadając przy tym zaklęcie: "Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary." I nadszedł czas wróżb. Dzieci ustawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż.

Przy pomocy szpilki wbijanej w czerwone papierowe serce dowiedziały się jak będzie miał na imię ich wybranek. Za pomocą przygotowanych rekwizytów sprawdzały kim zostaną, kiedy dorosną. Nieoczekiwanie przedszkole odwiedziła "prawdziwa" wróżka i każdemu przepowiedziała przyszłość, widząc ją w "magicznej" kuli. Dla milusińskich było to nie lada przeżycie, w ciszy wsłuchiwali się w szept wróżącej i co niektórzy naprawdę widzieli się w tej kuli. Po tym wydarzeniu z radością zasiedli do stolików, aby delektować się słodkościami wykonanymi przez rodziców, p. Karolinę Banasik i p. Aleksandrę Lubońską. Nadszedł wreszcie czas na zabawę przy wesołej muzyce i prezentację przebrań.

20181130 093125

Celem imprezy było zapoznanie dzieci z tradycją wieczoru andrzejkowego. Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono w wigilię św. Andrzeja, czyli 29 listopada. Miały one dać odpowiedź na pytania dotyczące przyszłości. Tradycja przetrwała do dziś. W dzisiejszych czasach Andrzejki to czas wspaniałej zabawy, radości, dostarczającej wielu wrażeń i emocji.

Dziękuję rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tego dnia, za pomysłowe przebranie swoich pociech. Bardzo dziękuję p. Dorocie Skrzeczkowskiej, która wcieliła się postać wróżki.

w-ca: M. Walczak -Sadowska

20181130 093101

Cytat dnia

Zabawa jest nauką, nauka zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki. Glenn Doman

Przeszukaj stronę

strefa rodzica

Do wakacji pozostało

Courtesy of Go Mylo Countdown

 sukcesy

owoce w szkole plakat 2014

iko mleko

logo mm

Kto jest on-line?

Odwiedza nas 89 gości oraz 0 użytkowników.

Free business joomla templates