HomeNobel dla Polki

Nobel dla Polki

To już piąta Osoba ze świata literatury polskiej, która otrzymała Nagrodę Nobla. Dziś - 10 grudnia - było odebranie tej nagrody za rok 2018 przez pisarkę polską - Olgę Tokarczuk, warto o tym pamiętać...nasi uczniowie przypomnieli sobie o wszystkich naszych polskich Wielkich Laureatach tej pięknej nagrody.

"Bieguni (książka, za którą pisarka otrzymała to wielki wyróżnienie) to deszcz różnych notatek, porusza się między różnymi mapami, krąży wokół przeróżnych biegunów - to słowa o jednej z najważniejszych książek Tokarczuk.Miejscowości, które opisuje, postaci, ich losy, tworzą freski baśni - mówił prof. Per Westberg w laudacji", czyli mowie pochwalnej.

oprac. M.Choroszczyńska

Więcej tutaj: https://kultura.dziennik.pl/ksiazki/artykuly/615093,olga-tokarczuk-literacki-nobel-odbierze-nobla-nagroda-pisarka.html

Free business joomla templates