Podaruj nam 1%

HomeTekst jaselkowy

Tekst jaselkowy

1 5„ W żłóbku leżysz Jezu mały, w szopie masz mieszkanie, ale chciałeś przyjść na Ziemię , kochasz ludzi Panie"(...)

Piękny czas, wzruszające spotkanie pokoleniowe...wczoraj było niezwykłe popołudnie. Uczniowie klasy II przygotowali dla swoich bliskich – Dziadków, Rodziców, kuzynów i rodzeństwa jasełka. Jasełka zwykle organizuje się przed świętami albo tuż po nich. Są to inaczej widowiska o Bożym Narodzeniu, o historii narodzin Jezusa, wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich, a ich nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa -jasło- oznaczającego żłób. Było to miłe spotkanie świąteczne, połączone ze wspólnym kolędowaniem i przeżywaniem odwiedzin, tak ważnych dla szkolnych aktorów, Gości!

Dzieci przekazały też swoim Najmilszym własnoręcznie zrobione i ozdobione pierniczki – symbol smakołyków świątecznych... Było nam wszystkim radośnie.

Oprac. M. Choroszczyńska

1 5

1 1

1 5

1 5

1 5

1 5

 

Cytat dnia

Nauka w las nie wiezie, a z lasu wyprowadza.

Przeszukaj stronę

strefa rodzica

Do wakacji pozostało

Courtesy of Go Mylo Countdown

 sukcesy

owoce w szkole plakat 2014

iko mleko

logo mm

Kto jest on-line?

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Free business joomla templates