HomeTekst jaselkowy

Tekst jaselkowy

1 5„ W żłóbku leżysz Jezu mały, w szopie masz mieszkanie, ale chciałeś przyjść na Ziemię , kochasz ludzi Panie"(...)

Piękny czas, wzruszające spotkanie pokoleniowe...wczoraj było niezwykłe popołudnie. Uczniowie klasy II przygotowali dla swoich bliskich – Dziadków, Rodziców, kuzynów i rodzeństwa jasełka. Jasełka zwykle organizuje się przed świętami albo tuż po nich. Są to inaczej widowiska o Bożym Narodzeniu, o historii narodzin Jezusa, wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich, a ich nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa -jasło- oznaczającego żłób. Było to miłe spotkanie świąteczne, połączone ze wspólnym kolędowaniem i przeżywaniem odwiedzin, tak ważnych dla szkolnych aktorów, Gości!

Dzieci przekazały też swoim Najmilszym własnoręcznie zrobione i ozdobione pierniczki – symbol smakołyków świątecznych... Było nam wszystkim radośnie.

Oprac. M. Choroszczyńska

Nauka w las nie wiezie, a z lasu wyprowadza.