Podaruj nam 1%

HomeKlasowy Konkurs na „Najpiękniejsze Pismo”

Klasowy Konkurs na „Najpiękniejsze Pismo”

zdjęcie główneDnia 21 stycznia odbył się Klasowy Konkurs na „ Najpiękniejsze Pismo", do którego przystąpili uczniowie klasy I. Celem organizowanego cyklicznie konkursu jest kształtowanie umiejętności pięknego pisma, rozpowszechnianie sztuki kaligrafii oraz wypracowanie systematyczności,staranności i cierpliwości.

Wyniki konkursu:

 

  • I miejsce – Hanna Szpudyk
  • II miejsce – Filip Sówka
  • III miejsce – Nikodem Ciesielski
  • III miejsce – Mikołaj Ansel

W czasach komputeryzacji zanika sztuka pięknego, kaligraficznego pisma. Warto przypomnieć, jak ważne jest ręczne pismo z zachowaniem zasad kreślenia liter na papierze. Doskonali ono umiejętność czytania, zdolności językowe oraz krytyczne myślenie. Ręczne pisanie rozwija sprawność manualną oraz precyzję ruchów, co jest konieczne dla prawidłowego rozwoju poznawczego. Uczy samokontroli i dyscypliny. Wspomaga i ćwiczy pamięć.

Barbara Ansel

zdjęcie główne

dyplom 1

dyplom 2

dyplom 3

dyplom 4

Cytat dnia

Czego się nauczymy, tego nam nikt nie wydrze.

Przeszukaj stronę

strefa rodzica

Do wakacji pozostało

Courtesy of Go Mylo Countdown

 sukcesy

owoce w szkole plakat 2014

iko mleko

logo mm

Kto jest on-line?

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Free business joomla templates