Podaruj nam 1%

HomeKilka słów o Środzie Popielcowej...

Kilka słów o Środzie Popielcowej...

IMG 3647Środa Popielcowa − w kalendarzu katolickim pierwszy dzień Wielkiego Postu. Jest to dzień pokuty przypadający na 46 dni kalendarzowych przed Wielkanocą. Środa Popielcowa wypada między 4 lutego a 10 marca każdego roku . W tym roku to dzień 26 lutego. Zwyczaj posypywania głowy popiołem w Środę Popielcową wprowadził papież Urban II w 1091 roku. W tym czasie ustalono także, że popiół do posypywania głów wiernych ma pochodzić z palm poświęconych w Niedzielę Palmową poprzedniego roku.

Tego dnia w Kościołach celebrowana jest Msza Święta właśnie z niepowtarzalnym w całym roku liturgicznym posypaniem głów popiołem, zaś wierni zachowują – zgodnie z wynikającym z Prawa Kanonicznego obowiązkiem – post ścisły.

Środa Popielcowa ma pobudzić do podjęcia zdecydowanej drogi osobistej odnowy i nawrócenia.Podejmijmy wyzwanie ...

oprac. M.Choroszczyńska

IMG 3647

Cytat dnia

Nauka jest jak niezmierne morze [. . . ] Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony. Stefan Żeromski

Przeszukaj stronę

strefa rodzica

Do wakacji pozostało

Courtesy of Go Mylo Countdown

 sukcesy

owoce w szkole plakat 2014

iko mleko

logo mm

Kto jest on-line?

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Free business joomla templates