Podaruj nam 1%

HomeSpotkanie z ciekawą osobą , czyli panią Danuta Siwiec…

Spotkanie z ciekawą osobą , czyli panią Danuta Siwiec…

spotkanie 327 lutego 2020r. w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uczniowie Oddziału Przedszkolnego oraz klas I-IV spotkali się z ciekawą osobą – pisarką i poetką oraz ilustratorką własnych bajek dla dzieci – panią Danutą Siwiec. Spotkanie obfitowało w różnorodne wrażenia: słuchowe, dźwiękowe i wzrokowe.

Po przedstawieniu tak miłej i życzliwej dzieciom Osoby, pani Danuta rozpoczęła swoją opowieść. Pochodzi z Wołynia, była nauczycielką języka obcego nowożytnego w szkole w Staniewicach a od wielu lat zajmuje się tworzeniem opowieści, wspomnień z dalekiej przeszłości, a także pisaniem opowiastek i bajek edukacyjnych dla najmłodszych. W trakcie spotkania zaprezentowała nam piękno języka polskiego , uczulając na to, aby każdy z nas, czy to w domu w szkole i w innych przestrzeniach życia, dbał o kulturę języka polskiego, o jego czystość i niezaśmiecanie wyrazami potocznymi i wulgaryzmami , które zubożają naszą mowę ojczystą. Na koniec spotkania usłyszeliśmy mądrą bajkę o głuptasku - Misiaczku i otrzymaliśmy obietnicę! Otóż specjalnie dla nas pani Danuta napisze równie ciekawą i pouczającą bajkę edukacyjną pod tytułem.... Ano właśnie – to jest dla nas zagadka. Czekamy zatem...

Na koniec spotkania wręczyliśmy laurkę, wykonaną m.in. przez uczennicę klasy II -Misię oraz skromny kwiat doniczkowy z wyrazami szacunku i w podziękowaniu za trud wystąpienia przed młodszą społecznością szkolną.

Oprac. M. Choroszczyńska

spotkanie 1

spotkanie 2

spotkanie 3

spotkanie 4

Cytat dnia

Nauka dostarcza i radości, i pociechy. Pliniusz Młodszy

Przeszukaj stronę

strefa rodzica

Do wakacji pozostało

Courtesy of Go Mylo Countdown

 sukcesy

owoce w szkole plakat 2014

iko mleko

logo mm

Kto jest on-line?

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Free business joomla templates