HomeOgólnopolski Dzień Matematyki

Ogólnopolski Dzień Matematyki

dm 7

Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki.
Roger Bacon

Dnia 12 marca b.r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Matematyki. To nietypowe święto ma swój początek w 2014 roku. Powstało z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve i od początku zyskało uznanie wśrod nauczycieli i uczniów. Tego dnia uczniowie mogą doświadczyć tego, iż nauka matematyki wcale nie musi być stresująca i nudna. Matematyka może być przyjemna i dawać dużo radości i satysfakcji.

Nasi uczniowie w tym nietypowym dniu zostali zaproszeni w świat matematyki poprzez zabawę. Dzieci rozwiązywały niestandardowe zadania matematyczne, wykonywały bryły geometryczne i plakaty oraz rozwiązywały matematyczne krzyżówki. Dopełnieniem były własnoręcznie robione opaski z symbolami matematycznymi ozdabiające strój szkolny.

Zabawa w tym dniu była gwarantowana.

opr. Barbara Ansel

dm 1