HomeDzień Ziemniaka 2021

Dzień Ziemniaka 2021

dz 7

Dzień Ziemniaka w przedszkolu świętowaliśmy wspólnie z kl."0". Rano dzieci poznały krótką legendę odpowiadającą o tym w jaki sposób te pyszne warzywa znalazły się na naszych stołach. Po degustacji pysznej zupy ziemniaczanej przygotowanej przez mamę Ignasia dzieci udały się na poszukiwanie bulw ziemniaczanych ukrytych w pobliżu szkoły. Później był czas na zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, m. in. przewóz warzyw, noszenie ich w torbach, rzut do celu... i wiele innych. Było dużo śmiechu.

Po powrocie do szkoły powstały piękne prace plastyczne za pomocą stempli ziemniaczanych. Na zakończenie dnia dzieci zjadły po pieczonym kartofelku z masłem i solą, które przygotowała mama Piotrusia z kl."0". Ciekawy i "smaczny " był ten piątek.

wychowawczynie: Barbara Kwiatek
Magdalena Walczak- Sadowska