HomeZakup komputerów dla uczniów - granty PPGR

Zakup komputerów dla uczniów - granty PPGR

Szanowni Rodzice,
prosimy o zapoznanie się z informacją o możliwości uzyskania sprzętu komputerowego w ramach programu koordynowanego przez Gminę Postomino.

W dniu 14 października 2021 roku zostały wprowadzone modyfikacje w programie, w ramach którego planuje się zakup komputerów dla uczniów zamieszkujących na terenie Gminy Postomino, których krewni (rodzice, dziadkowie lub pradziadkowie) pracowali niegdyś w zlikwidowanym Państwowym Przedsiębiorstwie Gospodarki Rolnej (na terenie Gminy lub poza nią).

Modyfikacje zostały wprowadzone w zakresie składanego przez rodzica oświadczenia oraz w katalogu miejscowości, spośród których uczniowie mogą aplikować o wsparcie.

W wyniku wprowadzonych zmian istnieje możliwość ubiegania się o środki na zakup nowego sprzętu komputerowego dla dzieci 6-letnich uczęszczających do oddziałów przedszkolnych, dla uczniów szkoły podstawowej oraz dla uczniów szkół ponadpodstawowych zamieszkujących teren wszystkich miejscowości Gminy Postomino.

Wszystkie dotychczas złożone wnioski nie wymagają aktualizacji oświadczeń.

Poniżej załączamy formularze wniosków i oświadczeń niezbędnych w zgłoszeniu zapotrzebowania na wsparcie. Proszę zapoznać się również załączonymi pytaniami i odpowiedziami, które stanowią kompendium wiedzy o założeniach programu. W razie posiadania dokumentu potwierdzającego fakt zatrudnienia w PPGR, należy dołączyć go do oświadczenia.

Oświadczenia przyjmowane są w Gminie Postomino do dnia 29 października 2021 r. Wszelkich informacji w powyższej sprawie udzielają pracownicy Urzędu Gminy w Postominie w Biurze Obsługi Interesanta oraz Panie Paulina Sowińska - Bodegwin tel. 59 846 44 38 i Sylwia Żuchowska- tel. 59 846 44 39.

Druki, wnioski i inne dokumenty są do pobrania na stronie gminy: https://postomino.pl/wiadomosci/34382/wsparcie-uczniow-z-gmin-ppgr--zmiany-