Home„Aby zdrowy uśmiech mieć, trzeba tylko chcieć!”

„Aby zdrowy uśmiech mieć, trzeba tylko chcieć!”

zdj2

„Zdrowe zęby mamy- marchewkę zajadamy" to wojewódzki program zdrowia jamy ustnej i zapobiegania próchnicy organizowany od kilku lat przez WSSE w Szczecinie. Nasze przedszkole rokrocznie bierze aktywny udział w tym przedsięwzięciu, poprzez kształtowanie właściwych nawyków dietetycznych oraz higienicznych jamy ustnej. Program ma na celu pokazanie właściwej techniki i zasady mycia zębów oraz diety sprzyjającej zdrowiu.

Spożywanie słodkich pokarmów i podjadanie między posiłkami jest niewskazane, natomiast jedzenie warzyw sprzyja zdrowiu jamy ustnej. Przedszkolaki chętnie spożywają warzywa do każdego posiłku. Ostatnio samodzielnie zerwały je z ogródka i przyniosły do przedszkola. Później odbyła się degustacja zdrowych jarzyn.

w-ca przedszkola: Magdalena Walczak- Sadowska

zdj1