Home„Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2022-2025”

„Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2022-2025”

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

Miło nam poinformować, że nasza szkoła została beneficjentem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2022–2025 i w ramach Priorytetu 3 otrzymała dotację w wysokości 6.000zł. Otrzymane fundusze umożliwią wzbogacenie zbioru bibliotecznego przedszkola, oddziału przedszkolnego i szkolnej biblioteki.

Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki, Biblioteką Narodową, Instytutem Książki oraz Narodowym Centrum Kultury i ma na celu rozwijanie zainteresowań przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Drodzy Uczniowie, nasze biblioteczne półki niedługo zapełnią się pięknymi nowymi książkami, pojawią się jeszcze gorące nowości wydawnicze oraz pachnące nowiutkie lektury. Bardzo chcemy, aby księgozbiór trafił w Wasze gusta.