HomeBieg charytatywny „Na Pomoc Ukrainie”

Bieg charytatywny „Na Pomoc Ukrainie”

pomoc 16

24 lutego 2022 r., dzień jak każdy inny, budzimy dzieci do szkoły, sami krzątamy się w kuchni, nieco ospali zaparzamy kawę, której aromat wypełnia nasz dom, włączamy radio
z nadzieją, że jakieś szybkie rytmy pobudzą nasze ciało i nagle... wszystko zamiera. Słyszymy tylko jedno słowo, którego brzmienie przez wiele dni będzie obecne w naszych głowach- WOJNA.

Do tej pory wojna była jedynie wspomnieniem naszej bolesnej historii, czytaliśmy o niej w książkach, widzieliśmy ją w filmach, mówiliśmy o bohaterach, patriotach, którzy dzielnie bronili naszych granic. A teraz naprawdę poczuliśmy jej okropną moc, poczuliśmy jak wielkiego dostarcza bólu, krzywdy, cierpienia, ile jest zdolna wycisnąć łez.

pomoc 1

Stwierdziliśmy, że nie możemy być bierni i musimy coś zrobić, by pomóc naszym sąsiadom z Ukrainy. Tak zrodził się pomysł, żeby zorganizować bieg charytatywny, z którego dochód zostanie przekazany na pomoc osobom pokrzywdzonym. Inicjatywa spotkała się z wielką akceptacją ze strony uczniów oraz rodziców. Zadanie polegało na pokonaniu dystansu, za który otrzymaliśmy pieniądze od znalezionych wcześniej sponsorów. Okazali się nimi rodzice, dziadkowie, dzieci, absolwenci naszej szkoły oraz nauczyciele.

pomoc 2

W biegu wzięli udział uczniowie z klas I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, w tym dwoje dzieci ukraińskich, które od momentu wybuchu wojny uczą się w naszej szkole. Biegli także niektórzy nauczyciele. Kilkadziesiąt osób- małych i większych wystartowało 14 marca 2022 r. o godzinie 11.30 spod szkoły. Początek był bardzo energiczny, ale po kilkunastu minutach każdy pokonany metr dostarczał coraz większego zmęczenia i kolejnych kropli potu. Mimo to cel zupełnie przyćmiewał wysiłek. Biegliśmy, żeby pokazać, że nie można być obojętnym, należy pomagać, trzeba działać!!! Wierzyliśmy, że być może dzięki naszym zmaganiom ktoś się uśmiechnie, ktoś poczuje się lepiej, w czyimś sercu pojawi się iskra nadziei.

pomoc 3

Niewątpliwie te myśli dodawały sił i wszystkim zawodnikom udało się dzielnie dobiec do mety. Byliśmy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi. Okazało się, że razem pokonaliśmy 162 km i uzbieraliśmy imponującą kwotę ponad 1400 zł.

Z całego serca dziękujemy naszym WSPANIAŁYM UCZNIOM, RODZICOM, SYMPATYKOM Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie. To dzięki Państwa otwartości, wrażliwości i życzliwości możemy brać udział w tak szczytnych akcjach.

Pamiętajmy, że ludzi dobrej woli naprawdę jest wielu i trzeba wierzyć w to, że ten świat nie zginie nigdy dzięki NIM...

Edyta Stachowska

pomoc 4

pomoc

pomoc

pomoc

pomoc

pomoc

pomoc

pomoc

pomoc

pomoc

pomoc

pomoc

pomoc

Free business joomla templates