Home Świetlica Środowiskowa w Korlinie wspiera osoby z autyzmem!

Świetlica Środowiskowa w Korlinie wspiera osoby z autyzmem!

0

Dnia 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w celu podniesienia poziomu świadomości społecznej na temat spectrum autyzmu.

Dnia 4 kwietnia uczestnicy naszej świetlicy również wzięli aktywny udział w warsztatach przybliżających problemy osób zmagających się z tym zaburzeniem. Odbyły się rozmowy ukierunkowane na wskazanie potrzeb osób z autyzmem, ich specyficznych zachowań oraz sposobach radzenia sobie z trudnościami w komunikacji społecznej w relacji kolega- kolega. Na znak solidarności wykonali plakaty z wymownymi hasłami: ,, Autyzm - wspieraj!", ,, Autyzm razem - nie obok ".

W ten sposób pokazaliśmy, jak jednoczymy się z osobami z autyzmem, rozumiemy i akceptujemy ich zachowania. Z pewnością dzięki takim działaniom przyczynimy sie do poprawy losu osób, którym tak ciężko pokonywać trudy dnia codziennego zmagając się ze swoimi ograniczeniami.

Barbara Ansel
Mariola Bukowska

0

0

0

0

Free business joomla templates