HomeŚwiatowy Dzień Świadomości Autyzmu w ZSS w Korlinie

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w ZSS w Korlinie

balony 1

Dnia 4 i 5 kwietnia cała społeczność szkolna włączyła się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz uczniowie, ubrani na niebiesko, wzięli udział w zajęciach profilaktycznych przeprowadzonych przez panią pedagog Ilonę Witkowską oraz panią Barbarę Ansel. Uczestnicy mieli okazję poznać, jakie są charakterystyczne objawy całościowych zaburzeń rozwoju, z jakimi trudnościami borykają się osoby niepełnosprawne oraz jak można je wspierać. Samorząd Uczniowski wykonał gazetkę szkolną, uczniowie wykazali się dużą kreatywnością podczas tworzenia plakatów. Obchody zwieńczono wspólnym zdjeciem z niebieskimi balonami.

Przeprowadzenie zajęć miało na celu podniesienie poziomu świadomości społecznej na temat autyzmu, a także wskazanie sposobów wsparcia osób dotkniętych tym zaburzeniem.

Ilona Witkowska

balony 1

balony 1

balony 1

balony 1

balony 1

balony 1

balony 1

balony 1

balony 1

Free business joomla templates