HomeWyjazd do Teatru Nowego w Słupsku

Wyjazd do Teatru Nowego w Słupsku

teatr 1

28.10.2022r. uczniowie z kl. VII i VIII ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Korlinie odwiedzili Teatr Nowy w Słupsku. Tym razem młodzi ludzie mieli okazję obejrzeć „Dziady" Adama Mickiewicza w reżyserii Stanisława Miedziewskiego. Utwór należący do klasyki polskiego dramatu romantycznego podejmuje problematykę moralną a także istotę sensu męczeństwa polskiego narodu, reprezentowanego przez grupę uwięzionej młodzieży, poddanej represjom władz carskich.

Wspaniała gra aktorska, kostiumy oraz opracowanie muzyczne sprawiły, że uczniowie obejrzeli spektakl z wielkim zainteresowaniem. Temat poruszony w „Dziadach" rozbudził także ciekawość, skłonił do refleksji oraz stał się pretekstem do dyskusji. Sztuka na pewno pozwoli młodym ludziom spojrzeć inaczej na kolejne części utworu Adama Mickiewicza, które poznają dopiero w szkole średniej.

teatr 1

teatr 1

teatr 1

teatr 1

teatr 1

Free business joomla templates