HomeŚwięto Dyni

Święto Dyni

dynia 1

Jak to miło i wesoło, kiedy dynia krąży wkoło.
Dynia tu, dynia tam, dynia tu i tam.

Dnia 27 października w klasach I-III odbyło się Święto Dyni. W tym dniu bohaterką była dynia w różnych odmianach: zwyczajna, piżmowa, hokkaido, makaronowa oraz muszkatołowa. Dzieci z dużym zaciekawieniem obejrzały film edukacyjny o dyni i jej walorach zdrowotnych. Nie mogło zabraknąć również informacji o jej powiązaniu z Halloween - zwyczajem związanym z maskaradą obchodzonym w wielu krajach, gdzie głównym symbolem jest właśnie wydrążona i podświetlona od środka dynia. Kulminacyjnym momentem pobytu dzieci w szkole było wykonanie lampionów z dyni. Uczniowie sprawnie wydrążyli środki z dyń, a następnie wycięli otwory tworząc piękne ażurowe lampy. Tak cudnie prezentujace sie dynie stały się ozdobą sali nr 10. Na zakończenie odbył się Konkurs Wiedzy o Dyni , do którego przystąpili uczniowie klasy II i III.

Wyniki konkursu:

  • I miejsce - Oliwier Kiesielewicz
  • II miejsce - Oliwia Winiarska
  • II miejsce - Anzhel Unhurian
  • III miejsce - Oliwier Lass
  • III miejsce - Alan Gawlikowski

Wszyscy uczestnicy w tym dniu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy konkursu drobne upominki.

Organizacja tego dnia miała na celu promowanie zdrowego stylu życia, podniesienie świadomości potrzeby racjonalnego odżywiania się oraz przybliżenie kultury innych narodów. Podczas pobytu w szkole dzieci miały okazję kształtować umiejetność właściwego posługiwania się sztućcami, a także rozwijania relacji rówieśniczych podczas pracy w małych grupach.

dynia 1

dynia 1

dynia 1

dynia 1

dynia 1

dynia 1

dynia 1

dynia 1

dynia 1

dynia 1

dynia 1

dynia 1

dynia 1

dynia 1

dynia 1

dynia 1

dynia 1

dynia 1

dynia 1

dynia 1

dynia 1

dynia 1

dynia 1

dynia 1

dynia 1

dynia 1

dynia 1

dynia 1

dynia 1

Free business joomla templates