HomeCzym jest Ojczyzna?

Czym jest Ojczyzna?

CH20z20P20B

22 kwietnia uczniowie klas IV- VIII obejrzeli sztukę teatralną pt. „Chłopcy z Placu Broni" na podstawie książki Ferenca Molnara pod tym samym tytułem. Spektakl opowiadał o losach grupy uczniów, którzy z ogromną pasją, w duchu wzajemnego braterstwa toczyli największa bitwę swojego życia. Z pozoru walka toczyła się o... prawo do zabawy na placu, ale dla chłopców z miasta miejsce to było czymś najważniejszym w ich dziecięcej codzienności.

„Plac to nasz kraj, to całe nasze państwo! Nie możecie zrozumieć, czym dla nas jest ten Plac, bo nigdy nie walczyliście za Ojczyznę!"- mówił Nemeczek, oddany sprawie szeregowiec. Aktorzy z Teatru Nowoczesnego w Krakowie, w przystępny dla młodego pokolenia sposób, ukazali wartość bohaterstwa, lojalności i odwagi. Przenieśli widzów na ulice XIX- wiecznego Budapesztu, gdzie rozgrywała się akcja powieści. Poruszono temat odrzucenia, lekceważenia i wykluczenia, by pokazać uniwersalną prawdę, iż w grupie każde ogniwo jest ważne, ale tylko wśród prawdziwych, oddanych przyjaciół tkwi niewyobrażalna siła, której podstawą jest wzajemny szacunek.

Wyjazd zorganizowany był w ramach zajęć dydaktycznych, zgodnie z harmonogramem działań Szkolnego programu wychowawczo- profilaktycznego na rok szkolny 2023/2024 zatwierdzonego przez Radę Rodziców działającą przy ZSS w Korlinie.

Free business joomla templates