HomeCo się dzieje w szkole, gdy Pani Dyrektor zamknie za sobą drzwi?

Co się dzieje w szkole, gdy Pani Dyrektor zamknie za sobą drzwi?

nocowanie 6

Noc z piątku na sobotę 27/28.09.2024r. uczniowie klas V i VI postanowili spędzić w szkole. W salach zostały przygotowane miejsca do spania. Spotkaliśmy się już po kolacji, więc od razu przeszliśmy do działania. Główną atrakcją była zabawa w mini escape room. Dwie drużyny miały za zadanie odnalezienie wiadomości, a następnie jej odszyfrowanie. By tego dokonać musieli znaleźć ukryte koperty i wykonać przygotowane zadania. Nie było to łatwe, niektóre wskazówki wymagały znajomości alfabetu Morse'a.

Uczniowie musieli wykazać się również bezbłędną znajomością kierunków świata, zasad ortografii i tabliczki mnożenia, a przede wszystkim niesztampowym myśleniem podczas rozwiązywania zagadek. Po tak intensywnym wieczorze przyszedł czas na wieczór filmowy. Okazało się, że nocą odkryliśmy szkolną tajemnicę, ale jaką... nie zdradzimy. Długie wieczorne rozmowy trwały prawie do światu, a rano przygotowaliśmy wspólnie śniadanie, po którym wszyscy zadowoleni wróciliśmy do domów.
Piątkowa noc w naszej szkole była przepełniona wrażeniami i dobrą zabawą. Z pewnością wszyscy zapamiętamy ją na długo!

M. Walczak- Sadowska
M. Kwiatkowska- Dzik