HomeRUR

RUR

Dnia 24.11.09r. pani Dominika Rutkowska i pani Barbara Ansel wzięły udział w kursie organizowanym przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy "Ratujemy i Uczymy Ratować". Fundacja przekazała szkole sprzęt o wartości 6 tys. złotych: fantomy, książki dla dzieci, tekturowe telefony, filmy DVD.

W ramach programu dzieci z klas I-III spotykają się co dwa tygodnie na zajęciach pozalekcyjnych, gdzie uczą się zasad udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, przez najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej, po resuscytacje krążeniowo-oddechową. Milusińscy z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem uczestniczą w zajęciach. Szkolenie dla dzieci skończy się w czerwcu, kiedy to każdy uczestnik otrzyma certyfikat.

Nauka jest najlepszą drogą do tego, żeby ducha ludzkiego uczynić heroicznym. Giordano Bruno