HomeFerie w szkole

Ferie w szkole

Podobnie jak w zeszłym roku, tak i teraz Zespół Szkół Społecznych w Korlinie organizował swoim podopiecznym zajęcia w czasie trwania ferii szkolnych. Fundusze na ten cel uzyskała placówka pisząc projekt pod nazwą "Zorganizowanie zajęć w okresie ferii dla dzieci i młodzieży". Zależało nam, by ta część uczniów, która nie wyjeżdża na zimowy wypoczynek , nie nudziła się w domu, ale miała możliwość uczestniczenia w warsztatach i wyjazdach.

Uczniowie mieli okazję między innymi pojechać na basen do Aqua Parku "Jan" do Darłówka, na seans filmowy, zwiedzali Zamek Książąt Pomorskich, mogli również ten wolny czas spędzić w szkole pod okiem pedagogów uczestnicząc w różnych ciekawych zajęciach.

Jednym z takich spotkań był "Dzień Walentynkowy". Tego dnia przybyli uczniowie recytowali wybrane przez siebie teksty poetyckie ,oczywiście dotyczące najpiękniejszego uczucia- miłości. Zorganizowano konkurs na "Najczulsze serduszko". Uczniowie wykazali się dużą determinacją. Ostatecznie zwycięzcy zostali nagrodzeni. Zajęcia okazały się bardzo korzystne. Uczniowie, którzy brali w nich udział mogli się później zaprezentować na apelu walentynkowym.

Nauki korzenie są gorzkie, ale owoce smaczne.