HomePowitanie wiosny

Powitanie wiosny

Zniecierpliwione dzieci klas młodszych postanowiły pożegnać zimę i zaprosić wiosnę już 19 marca 2010 roku. W szkole w Korlinie zrobiło się kolorowo i kwieciście. Dzieci w wiosennych przebraniach ożywiły i rozweseliły mury naszej szkoły. Jury w składzie: Barbara Ansel, Dominika Rutkowska oraz pani wicedyrektor Grażyna Kozar wyłoniło zwycięzców Szkolnego Konkursu na " Najpiękniejszy strój wiosenny". Zwycięzcami okazali się: Natalia Szymańska, Małgorzata Kołodziejczyk i Julia Walentynowicz.

"Najlepiej, gdy dwóje z korzeńmy wyrwiemy
Wyrwiemy z korzeńmy,
Do wody wrzucimy,
Wszystkie szkolne chwasty
W rzece utopimy"
Uczniowie klas starszych wzięli udział w konkursie na najbardziej oryginalną marzannę. Każda z nich była niepowtarzalna, o czym świadczy zdjęcie:
Pod okiem wychowawczyń dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, przedstawiały scenki dramowe o tematyce wiosennej.
Następnie wykonały " prześliczne" marzanny wykazując się dużą wyobraźnią twórcza oraz pomysłowością. Razem z marzannami wybrały się na spacer w celu rytualnego pożegnania zimy - spalenia marzann.
" Marzanno, marzanno, ty zimowa panno
do ognia cię wrzucamy, bo wiosnę witamy
W drodze powrotnej do szkoły dzieci odkryły, że na drzewach pojawiły się pierwsze pąki i przebiśniegi. W szkole czekała ich miła niespodzianka - pieczenie kiełbasek.

Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia.