Home"Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta polne"

"Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta polne"

W połowie maja Marcel Szymański i Sandra Wilgos wzięli udział w Konkursie recytatorskim "Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta polne", który został organizowany przez Bibliotekę Miejską im. A. Osieckiej w Darłowie. Nasi uczniowie po raz kolejny udowodnili, że mogą zmagać się z najlepszymi recytatorami z powiatu. W kategorii "Ptaszki" Sandra Wilgos uczennica klasy V recytowała wiersz Jana Brzechwy "Opowiadał dzięcioł sowie" i fragment utworu Małgorzaty Musierowicz "Ida sierpniowa".

Swoją recytacją oczarowała komisję swoim niepowtarzalnym głosem i uzyskała III miejsce. Natomiast Marcel Szymański uczeń klasy II gimnazjum w kategorii "Ptaki" zaprezentował wiersz Władysława Broniewskiego "Ze złości" oraz fragment utworu Sue Townsend "Adrian Mole- męki dorastania". Marcel zajął II miejsce w swojej kategorii i tym samym zakwalifikował się kolejnego etapu Turnieju Recytatorskiego. Mamy nadzieję, że w dniu 1 czerwca podczas 42. Finału Turnieju Recytatorskiego w Koszalińskiej Bibliotece Pedagogicznej Marcel ponownie urzeknie jurorów swoją interpretacją i odniesie kolejny sukces. Trzymamy kciuki!

Za nic to jest, co umiesz, gdy nikogo nie nauczysz.